Novada ziņas
sniegs

Latvijai no rietumiem tuvojas ciklons, līdz ar to šodien, 04.01.2023., pēcpusdienā Latviju sāks šķērsot plaša intensīvu nokrišņu zona. Teritorijas lielākajā daļā ilgstoši snigs un dažviet, galvenokārt piekrastes rajonos, gaidāms arī slapjš sniegs. Naktī uz 05.01. gaidāma stipra snigšana – teritorijas lielākajā daļā izveidosies 5-7 cm bieza sniega sega, bet vietām valsts rietumos ļoti stipra snigšana - izveidosies 10-12 cm bieza sniega sega. Gaidāms arī putenis un brīžiem redzamība pasliktināsies līdz 500-1000 m. Ceļi būs ļoti slideni.

Šodien vakarā vējš iegriezīsies no austrumiem un ziemeļaustrumiem. Tas būs mēreni stiprs, piekrastes rajonos pat stiprs, brāzmās sasniedzot 15-20 m/s, līdz ar to gaidāms putenis. Brīžiem redzamība pasliktināsies zem 1 km. Ceļi būs slideni, informē Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Šodien vakarā gaisa temperatūra sāks pakāpeniski pazemināties. Naktī uz ceturtdienu un ceturtdien dienā lielākajā valsts daļā termometra stabiņš noslīdēs līdz -1…-6°, taču galējos dienvidrietumos saglabāsies atkusnis, tur temperatūra būs 0…+1°.

Naktī uz piektdienu virs Latvijas pastiprināsies augsta spiediena apgabala ietekme – ar austrumu, ziemeļaustrumu vējiem turpinās ieplūst auksts gaiss, un visā valsts teritorijā gaidāms sals līdz -9…-14°. Sals saglabāsies visas brīvdienas. Pastāv augsta varbūtība, ka naktī uz sestdienu galējos dienvidaustrumos termometra stabiņš noslīdēs pat zem -20°.

Aktuālajai brīdinājumu informācijai sekojiet bridinajumi.meteo.lv/