Projekti
Izstrādātas izzinošas digitālās tūres divām Jelgavas novada muižu un parku ekskursijām

Lai nodrošinātu Jelgavas novada kultūrvēsturisko objektu un to parku pieejamību ikvienam apmeklētājam jebkuros apstākļos, Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstīta projekta “Jelgavas novada kultūrvēsturisko objektu popularizēšana un pieejamības nodrošināšana” ietvaros ir realizēta aktivitāte - digitālās tūres izstrāde mobilajā aplikācijā “Tours Across Baltics”.

Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “KultūrElpa” ietvaros tika izstrādātas digitālās tūres divām Jelgavas novada muižu un parku (Lielplatones, Vilces) izzinošām ekskursijām latviešu valodā.

Digitālās tūres ir inovatīvs risinājumus kultūras produktu un norišu pieejamības nodrošināšanā sabiedrībai mainīgas epidemioloģiskās situācijas apstākļos un sniedz iespēju kultūrvēsturiskā mantojuma un dabas tūrisma jomā izzināt un iepazīt muižas un parkus individuāli vai mazās grupās.

Mobilajā aplikācijā “Tours Across Baltics” pieejams plašs ceļojumu maršrutu piedāvājums. Jelgavas novada muižu un dabas parku sadaļā uz šo brīdi ir izstrādātas četras digitālās tūres, jaunākās no tām:

  • Vilces muiža un parks;
  • Dabas parks “Vilce”;
  • Lielplatones muiža un parks. 

Pie Vilces un Lielplatones muižām uz informatīvajiem stendiem ir izvietoti QR kodi un informācija par aplikācijas lietošanu. Noskenējot QR kodu, atvērsies aplikācija, kurā jāizvēlas vēlamais maršruts. Izvēlētajam maršrutam tiek piedāvāts audio gids, kā arī tehniskās iespējas apskatīt izvēlētā maršruta karti un pieslēgt GPS sistēmu.

Mobilajā ierīcē jābūt instalētai aplikācijai Tours Across Baltics un QR skenerim.

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mytoursapp.android.app2145

iOS:  https://apps.apple.com/us/app/tours-across-baltics/id1505410835

 

Izstrādātas izzinošas digitālās tūres divām Jelgavas novada muižu un parku ekskursijām: