Projekti
Grupas bilde

Jau otro gadu Jelgavas novadā tiek organizēts projekts jauniešiem “Vide. Identitāte. Personība.” jeb “V.I.P.2016”, lai īstenotu dažādas neformālās izglītības aktivitātes. Jūnijā tika aizvadīts pirmais pasākums – divu dienu neformālās izglītības apmācības “Mana Personība”, kas norisinājās 13. un 14.jūnijā Zaļenieku pagastā.

Programmas ietvaros jaunieši apguva sekojošas tēmas - neformālās izglītības pamatprincipi,  savu spēju apzināšana, komandas un sadarbības veidošana, personību iezīmes un tās pilnveidošana.  Dalībnieki bija vecumposmā no 12 līdz 24 gadiem, un lielākai daļai šī bija pirmā pieredze mācīties neformālā izglītībā. Jauniešu pārdomas pēc apmācībām:

  • “Esmu guvusi lielu pieredzi, kā arī jūru emociju!!!”
  • “Iemācījos pārvarēt bailes no uzstāšanās publiski, pirmā dienā bija kauns, bet es tam pārkāpu pāri!”
  • “Motivācija dzīvei. Labi pavadīts laiks. Lietderīga vasara.”
  • “Vislabākā pieredze bija iemācīties uzticēties un strādāt komandā.”

Liels paldies treneriem Madarai Mazjānei – Kokinai un Reinim Širokovam.

Otrā projekta aktivitāte “Mana Vide” norisināsies 13.jūlijā – upes sakopšanas talka Elejas pagastā dabas parka teritorijā, talkai pievienosies hidrobiologs un zinātnieks Andris Urtāns. Jaunieši var pieteikt savu dalību talkā līdz 11.jūlijam rakstot sintija.zilite@jelgavasnovads.lv. Tiks organizēts transports no Jelgavas uz talkas norises vietu un atpakaļ.

Projekts “Vide.Identitāte.Personība. 2016” notiks līdz š.g. 15.septembrim un tās ietvaros paredzētas četras dažādas aktivitātes – divu veidu neformālās izglītības apmācības “Mana Personība”(13. un 14.jūnijā) un “Mana Identitāte” (3.augustā), upes tīrīšanas talka “Mana Vide”(13.jūlijā), un galda spēļu sacensības jauniešu centros (septembrī).

Projekts tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2016.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

 

Rakstu sagatavoja: Kristīne Kode

attels