Iedzīvotājiem Pasts
Foto

Valsts akciju sabiedrība “Latvijas Pasts” 4. jūlijā nāca klajā ar publisku informāciju par 155 pasta nodaļu saglabāšanu un Jelgavas novada pašvaldībai ir tapis zināms, ka to vidū ir arī pasta nodaļas Elejas pagastā un Ozolnieku pagastā.

Tajā pat laikā, optimizējot darbu, “Latvijas Pasts” ir paziņojis, ka 12 pasta nodaļas tiks slēgtas un vienlaikus gaidāms tarifu palielinājums, tostarp iekšzemes vēstulēm un preses piegādei.

“Pēc sarunām ar Satiksmes ministriju ir nolemts saglabāt maksimāli plašu pasta nodaļu tīklu visā Latvijā,” paudusi uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Beāte Krauze Čebotare, piebilstot, “ka vairākās Latvijas pilsētās plānots pasta nodaļas pārcelt uz telpām lielveikalos, pagarinot pasta nodaļu darba laiku un veicinot pakalpojumu pieejamību plašākam klientu lokam, tostarp cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem”.

Cik zināms no savstarpējām sarunām “Latvijas Pastam” ar Jelgavas novada pašvaldības vadību, arī pasta nodaļai Elejas pagastā tiek aktīvi meklētas citas telpas, lai optimizētu izmaksas, bet nodrošinātu pasta pakalpojumu funkciju nodrošinājumu klātienē.

Tajā pat laikā – uzņēmuma pārstāvji aicina iedzīvotājus arvien aktīvāk izmantot “Pastnieks mājās” jeb mobilā pastnieka pakalpojumu. Uzņēmums apgalvo, ka “Pastnieks mājās” ļaus netērēt laiku ceļam uz pastu, jo pastnieks varēs ierasties un sniegt tos pašus pakalpojumus, ko varat saņemt pasta nodaļā. Pieteikt mobilo pastnieku var, sazinoties ar “Latvijas Pasta” klientu atbalsta tālruni: 27008001, kā arī rakstot uz e-pastu: info@pasts.lv. Vairāk par pakalpojumu “Pastnieks mājās” un pakapojumu cenrādi var izlasīt: ŠEIT

Atsaucoties uz Jelgavas novada pašvaldības sniegto informāciju par vēlamajām un norādītajām adresēm pagastos, kur būtu nepieciešams uzstādīt pakomātus, lai atvieglotu paku saņemšanu ārpus pilsētas teritorijās, uzņēmums vēl analizē iespējas šī pakomātu tīkla attīstībai.

Jāpiebilst, ka tās pasta nodaļas, kas šī gada sākumā jau tika slēgtas, kā, piemēram, Jelgavas novada Kalnciema pagastā, uzņēmums neplāno atjaunot darbam.

Jelgavas novada pašvaldība tāpat kā citi novadi aktīvi iesaistījās protestā pret pasta nodaļu slēgšanu vairākās vietās – gan Kalnciemā, gan Elejā, gan Ozolniekos. Šī gada sākumā – 12. februārī, lai iestātos par Jelgavas novada pasta nodaļu darbības saglabāšanu, pašvaldībā noritēja arī sarunas ar “Latvijas Pasta” valdes pārstāvjiem un pašvaldība rakstiski vērsās pie uzņēmumu pārraugošās Satiksmes ministrijas un “Latvijas Pasta” ar lūgumu pārskatīt pasta nodaļu slēgšanas plānu un atjaunot pasta nodaļu Kalnciemā.

Šobrīd Jelgavas novadā darbojas vairs tikai divas pasta nodaļas – Elejā un Ozolniekos.