Pašvaldības ziņas
Foto

3.aprīlī izsludinātajā Jelgavas novada domes sēdē tika plānots izskatīt septiņu deputātu pieprasījumu par priekšsēdētāja Madara Lasmaņa (LA) atbrīvošanu no amata, pamatojoties uz neētisko un nepiedienīgo uzvedību darba laikā. Neilgi pirms plānotās domes sēdes domes priekšsēdētājs M. Lasmanis domei iesniedzis iesniegumu, pamatojoties uz Pašvaldību likuma 18. pantu, informējot, ka atkāpjas no Jelgavas novada domes priekšsēdētāja amata.

Jelgavas novada pašvaldības priekšsēdētājs M. Lasmanis (LA) savā publiskajā paziņojumā par galveno iemeslu, kādēļ nolēmis atkāpties no amata, min nokaitēto politisko situāciju, kas Jelgavas novada domē sasniegusi pašreizējās koalīcijas darbības termiņa robežu. Viņš atklāj, ka Jelgavas novada deputāti ir vienojušies par jaunas koalīcijas izveidi un jauna mēra izvēli. Lai nekavētu jaunā vadītāja ievēlēšanu un lai nekavētu pašvaldības darbu, M. Lasmanis atkāpjas no Jelgavas novada domes priekšsēdētāja amata.

Ņemot vērā domes priekšsēdētāja M. Lasmaņa atkāpšanās no amata ietekmē apzināti vērsto pretreakciju pret izpilddirektori, Līga Lonerte skaidro, ka neviens no līdzšinējā mēra apvainojumiem nav pamatots un pašlaik tie balstīti tikai uz “publisku ķengāšanos, lai maisītu gaisu”. “Visi paustie pārmetumi lielā mērā sasaucas arī par paša domes priekšsēdētāja atbildību gan kolektīvos deputātu lēmumos, gan vienpersoniskos balsojumos kā domes deputātam, kas raisa pamatotas aizdomas, ka M. Lasmanim pašam ir sava shēma SIA “Zemgales veselības centrs” jautājuma virzības kontrolē. Ikviens no pārmetumiem ir politiskās zampas ietvaros vērsta apsūdzība, ko noteikti soli pa solim arī attaisnošu gan deputātu, gan sabiedrības priekšā, taču jāatzīst, ka darbs šajā politisko spēku ietekmē ir sarežģīts un tagad nepamatoti met ēnu  ne tikai uz mani kā izpilddirektores reputāciju, bet personību. Tā ir smaga nepatiesas informācijas izplatīšana un es iestāšos par to, lai politiķis par saviem vārdiem atbild" skaidro Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte.

Pašvaldību likuma 18.pants nosaka, ka domes priekšsēdētājs vai priekšsēdētāja vietnieks var atkāpties no amata, rakstveidā paziņojot par to domei. Šādā gadījumā domes priekšsēdētājs vai priekšsēdētāja vietnieks turpina pildīt pienākumus līdz nākamajai domes sēdei, kad viņa pilnvaras izbeidzas neatkarīgi no tā, vai šajā sēdē tiek ievēlēts jauns domes priekšsēdētājs vai priekšsēdētāja vietnieks.

3.aprīļa plānotajā domes sēdē Jelgavas novada domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vītola informēja domes deputātus ka, pamatojoties uz saņemto domes priekšsēdētāja M. Lasmaņa iesniegumu par atkāpšanos no amata, iepriekš iesniegtajam septiņu deputātu priekšlikumam par viņa atbrīvošanu ir zudis tiesiskais izskatīšanas pamats, kā rezultātā domes priekšsēdētājs M. Lasmanis ar š.g. 3. aprīli vairs neturpina pildīt domes priekšsēdētāja pienākumus.

Līdz ar domes priekšsēdētāja M. Lasmaņa atkāpšanos no amata, saskaņā ar Pašvaldību likumu, Jelgavas novada domi līdz nākamā priekšsēdētāja ievēlēšanai vadīs domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vītola (LZS).

M. Lasmanis par Jelgavas novada domes priekšsēdētāju tika ievēlēts 2022. gada sākumā, pārstāvot partiju  "Latvijas attīstībai". Viņš ir bijis triju Saeimas sasaukumu deputāts. Politikā M. Lasmanis iesaistījies jau no 2002. gada, kad kandidēja 8. Saeimas vēlēšanās no partijas "Jaunais laiks" saraksta. Vēlāk 2013. gadā M. Lasmanis tika ievēlēts Jelgavas novada domē, kur darbojās opozīcijā. Paralēli deputāta pienākumiem Jelgavas novada domē M. Lasmanis pildījis arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieka pašvaldību jautājumos pienākumus.