Uzņēmējdarbība
bilde

Svinīgā pasākumā piektdien - 22. septembrī Vircavas pagasta Tautas namā Jelgavas novada pašvaldība godinās gan konkursa “Jelgavas novada Uzņēmēju gada balva 2023’’ laureātus, gan biznesa ideju konkursa “Esi uzņēmējs Jelgavas novadā 2023” uzvarētājus, gan ar īpašu pateicību uzrunās sociālās uzņēmējdarbības pārstāvjus novadā.

Jau 12 gadus Jelgavas novada pašvaldība organizē konkursu “Jelgavas novada Uzņēmēju gada balva’’, lai apzinātu un pateiktos tiem uzņēmējiem, kuri ar savu neatlaidību, izdomu un radošumu veic būtisku ieguldījumu novada ekonomikā un vietējās kopienas attīstībā. Kopumā šogad konkursā apzināti 24 pretendenti, kurus vērtēja piecās nominācijās – “Gada mazais uzņēmējs”, “Gada lielais uzņēmējs”, “Gada jaunais uzņēmējs”, “Gada novadu reprezentējošākais uzņēmums” un “Gada ģimenes uzņēmums”.

Žūrijas komisija, kuras sastāvā bija novada pašvaldības, finanšu institūcijas Altum, lauku partnerības “Lielupe”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Jelgavas biznesa inkubatora pārstāvji, apciemoja pretendentus klātienē, vērtējot atbilstību dažādiem kritērijiem.

Savukārt konkurss “Esi uzņēmējs Jelgavas novadā” ir iespēja saņemt pašvaldības starta kapitālu savas uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstībai, ja vien, aizstāvot savu biznesa ideju, pamato arī finansējuma pamatotību. Jelgavas novads ir gandarīts par katru jaundibināto uzņēmumu, kas šo deviņu gadu laikā – kopš tiek organizēts konkurss, ir audzis un attīstījis savu darbību šajā administratīvajā teritorijā. Šogad finansiālo atbalstu 10 000 eiro apmērā sadalīs piecas biznesa idejas. Starp konkursa pretendentiem bija gan jaunie uzņēmēji, kas jau paspējuši atrast savu profesionālo nišu un uz pašvaldības finansiālu atbalstu pretendē ar mērķi kvalitatīvāk attīstīt pakalpojumu, gan tādi, kuriem ir izkristalizējusies lieliska biznesa ideja un ir vēlme to īstenot tuvākajā laikā.

Šogad īpašu paldies par sirdsdarbu, atsaucību un atbalstu pašvaldība teiks arī četriem sociālajiem uzņēmējiem, kuri aktīvi darbojas Jelgavas novada teritorijā, iesaistoties sabiedriski nozīmīgu jautājumu risināšanā.

Tūrisma un uzņēmējdarbības nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja Ilze Matusa ir pārliecināta, ka veiksmīga sadarbība starp uzņēmēju un pašvaldību ir ļoti būtiska: “Ikvienam ir svarīgi, lai viņa darbs tiktu novērtēts. Šādu konkursu organizēšana pašvaldībai sniedz lielisku iespēju labāk iepazīt novada uzņēmējus, izzināt grūtības, ar kurām tie saskaras, kā arī izcelt gaismā labos piemērus. Un, protams, atbalstīt jaunos uzņēmējus! Inovatīvu ideju tik tiešām netrūkst, par to mēs pārliecināmies ik gadu, bet kādam varbūt pietrūkst neliela grūdiena, lai spertu soli tās īstenošanā. Ceram, ka dalība konkursā palīdzēs šo soli spert.”