Projekti
Jelgavas novada izglītības iestādēs viesojas skolēni un skolotāji no Nīderlandes un Slovākijas

Erasmus akreditācijas ietvaros šajā nedēļā Vilces pamatskolas skolēni kopā ar Slovākijas Badinas skolas skolēniem dažādās izglītojošās nodarbībās, izziņas ekskursijās un radošās darbnīcās apgūst dabas daudzveidību un ilgtspējīgas attīstības pamatnosacījumus.

7 skolēni un 2 skolotāji no Slovākijas kopā ar Vilces skolēniem šīs nedēļas ietvaros apmeklē Ķemeru Nacionālā parka purva takas, Baltijas jūras piekrasti, Rīgu, kā arī novadā esošo Tīsu jaunsargu bāzi, Vilces dabas parku. Slovāki ir pārsteigti par mūsu līdzenumu un dabas bagātību. Skolēni kopīgi veido digitālu dienasgrāmatu Padlet sienas veidā, kur skolēni atainos pieredzēto šajā nedēļā , kā arī sniegs secinājumus ilgtspējīgai attīstībai.

Oktobra vidū 10 Jelgavas novada skolēni no Vilces pamatskolas, Aizupes pamatskolas un Kalnciema vidusskolas un 2 skolotāji dosies skolēnu grupas mobilitātē uz Slovākiju, lai turpinātu  mācību procesu dabas daudzveidības un ilgtspējīgas attīstības jomā.

Pirmdien Garozas pamatskolā viesojās skolotājas no Nīderlandes, Valherenas pussalas, lai kopā ar Garozas pamatskolas skolotājiem izstrādātu mācību programmas skolēnu grupu mobilitātēm. Mobilitātēm ir kopīga tēma – sabiedrības un dabas daudzveidības jēgpilna mijiedarbība. Oktobra vidū nedēļu ilgā mācību vizītē Garozas pamatskolā ieradīsies 10 skolnieces un 2 skolotājas no Nīderlandes, savukārt 10 Jelgavas novada skolēni mobilitātē uz Nīderlandi dosies aprīlī.

Vēl akreditācijas ietvaros novembra sākumā tiks organizēta Jelgavas novada izglītības iestāžu skolēnu grupu mobilitāte uz Igauniju, Sāremā salu. Mobilitātē piedalīsies izglītības iestāžu skolēnu pašpārvalžu pārstāvji, lai kopā ar Igaunijas skolēniem mācītos par līdzdalību demokrātijas procesos un attīstītu līderības prasmes.

Eiropas Savienības ERASMUS + akreditācija skolu izglītībā Nr. 2022-1-LV01-KA120-SCH-000106095 Jelgavas novada izglītības iestādēs tiek īstenota no 2023.gada līdz 2027.gadam, akreditāciju saņēmusi Jelgavas novada Izglītības pārvalde, novada izglītības iestādes akreditācijā darbojas kā konsorcija dalībnieki. 2023./24.mācību gadam piešķirtais ES finansējums akreditācijas īstenošanai ir 72 791,00 EU

logo