Projekti
Jelgavas novada jaunatnes darbinieku un jauniešu pieredzes apmaiņas vizīte Ventspilī

Šī gada 13. septembrī EUROPE DIRECT centrs Jelgavā organizēja pieredzes apmaiņas vizīti  uz Ventspili Jelgavas novada aktīvākajiem jauniešiem un jaunatnes darbiniekiem, lai sniegtu motivāciju un jaunas idejas darbā ar jauniešiem. Šī ir viena no Eiropas Jaunatnes gada aktivitātēm.

Jelgavas novada jauniešiem un jaunatnes darbiniekiem bija iespēja iepazīt Ventspils Jauniešu mājas darbību un salīdzināt to ar savu pieredzi Jelgavas novadā, kā arī gūt iedvesmu jauniem darbiem un pasākumiem. Ventspils Jauniešu māja ir lielisks piemērs tam, kā ar nelielu budžetu paveikt vērtīgus darbus jauniešu labā.

Savukārt Ventspils dizaina darbnīcā RADE praktiskā nodarbībā jauniešiem bija iespēja iejusties dizainera lomā, pašiem izveidot savu dizainu un ar īpašu iekārtu palīdzību uzlikt to uz krūzītes paliktņa. 

Ventspils dizaina darbnīca RADE ir tehnoloģiju telpa, kas izveidota projektā “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” un darbojas no 2021. gada. Šeit privātpersonām un uzņēmējiem pieejamas dažādas iekārtas, ar kurām iespējams izgatavot un apdrukāt visdažādākos produktus, savu dizainu pārliekot uz apģērba, plastmasas, metāla, kā arī koka, akrila, dažādiem kompozītmateriāliem un citiem aksesuāriem. Tāpat iespējams izdrukāt fotoattēlus, taisīt uzlīmes un veidot iepakojumu.
Savukārt jaunatvērtajā zinātnes centrā VIZIUM jaunieši iepazina zinātnes pasauli caur interaktīviem eksponātiem, kā arī piedalījās zinātnes šovā, kurā galvenā varone bija ķīmijas zinātne.

Piesātinātās dienas noslēgumā jaunieši devās uz EUROPE DIRECT centru Ventspilī, kurš mājo Ventspils bibliotēkā.

Jelgavas novada jaunatnes darbinieku pieredzes apmaiņas vizīte Ventspilī: