Līdzdalība

Ar mērķi apgūt, izspēlēt un debatēt par līdzdalības pamatprincipiem 20. septembrī Brankās norisinājās Jelgavas novada pašvaldības Jaunatnes lietu nodaļas un Projektu nodaļas organizētās neformālās izglītības mācības skolēnu pašpārvaldēm un jauniešu iniciatīvu grupām.

Gan prezentācija, gan līdzdalības bingo izspēle klātesošajiem jauniešiem ļāva iepazīt tik dažādos pilsoniskās līdzdalības veidus un saprast, uz kuru no līdzdalības kāpņu pakāpieniem viņi atrodas un kas būtu jādara, lai kāptu vēl augstāk.

Mācībās pieredzē dalījās arī Jūrmalas Jauniešu domes pārstāvji. Viņi iepazīstināja dalībniekus ar Jauniešu domes ikdienu, amatiem, kā arī ar īstenotajiem un plānotajiem iniciatīvu projektiem. Jauniešiem bija iespēja diskutēt par 6 dažādām tēmām - sociālo, politisko un sabiedrisko līdzdalību, skolēnu pašpārvalžu un Jauniešu domes mērķiem un funkcijām, jaunatnes darbinieka/koordinatora lomu skolēnu pašpārvaldes un Jauniešu domes darbā, kā arī Eiropas Jaunatnes mērķiem Jelgavas novadā. Diskusiju beigās jaunieši arī prezentēja savu veikumu.

Mācību izskaņā Jelgavas novada Jaunatnes lietu speciālists Valters Siksna dalībniekiem sniedza informatīvu apkopojumu par pasākuma laikā dzirdēto, kā arī nāca klajā ar paziņojumu, ka pieteikšanās Jelgavas novada jauniešu domei ir atklāta.

Foto un informācijas autors: Roberts Celmiņš

Proejkti

Projekts Nr. VP2023-5/10 “Jauniešu līdzdalības sistēmas pilnveide Jelgavas novadā” īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas2023.-2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.