Jaunatne
Foto

Svinot Eiropas dienu un atzīmējot Latvijas pievienošanos Eiropas Savienības 20. gadadienu, 9. maijā Rīgā norisinājās virkne pasākumu, kuros piedalījās arī jauniešu grupa no Jelgavas novada.

Svētku pasākumā Eiropas mājā dalībniekiem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Savienību, tiešsaistē kārtojot eksāmenu, kā arī noklausīties vairāku vēstnieku uzrunas par ieguvumiem, ko iestāšanās Eiropas Savienībā devusi katrai no valstīm. Dažas no tēzēm, kas izskanēja visbiežāk – tā ir drošība par nākotni, ekonomiskā stabilitāte un plašas ceļošanas, studiju un zināšanu pārneses iespējas.

Savukārt Saeimā Protokola nodaļas pārstāvja vadībā izstaigāja Saeimas ēku un iepazina Saeimas darbu, gūstot nelielu ieskatu tajā, kā funkcionē mūsdienu demokrātija. Turpinājumā pie Saeimas ēkas norisinājās “Eiropas pikniks”, ļaujot tā dalībniekiem iepazīties ar plašo Eiropas kulināro mantojumu, baudot Eiropas Savienības dalībvalstu un kandidātvalstu vēstniecību sarūpētos nacionālos ēdienus un svētku kūku. Eiropas piknika dalībnieki aktīvi piedalījās erudīcijas spēlē “Es un ES”, pārbaudot savas zināšanas par Eiropas Savienības jautājumiem. Plašāk par pasākumu šeit.

Jaunieši savu vizīti Rīgā noslēdza ar Okupācijas muzeja apmeklējumu, kas bija kā skaudrs atgādinājums par to, ka nekas šajā pasaulē nav viennozīmīgs, un ka mūsu brīvība, tāpat kā demokrātija, ir sargājamas vērtības.

logo