Pieredzes stāsti
Pasākuma norise

Laikā no 9.līdz 14.septembrim seši Jelgavas novada jaunieši piedalījās starptautiskā jauniešu nometnē “My Town – Past, Present and Future”, kas norisinājās Galashiels, Skotijā. 

Nedēļas laikā dalībnieki prezentēja Jelgavas novadu, mācījās veidot savas vides pieejamību un atpazīstamību caur jaunākām tehnoloģijām, ko dalībniekiem prezentēja Galashiels Akadēmijas studenti. Jaunieši iepazina Edinburgu, tikās ar Skotijas Parlamenta pārstāvjiem. Nometnē piedalījās jaunieši no Latvijas, Lietuvas, Polijas un Vācijas.

Dalībnieku pārdomas par piedzīvoto:

“Manuprāt, es izdarīju pareizu izvēli, kad piekritu piedalīties projektā, jo tāda iespēja un tik liela pieredze netiek piedāvāta bieži. Šis brauciens man vienmēr paliks atmiņā, jo mums bija laba komanda, ar kuru vienmēr bija jautri un kurā rūpējās viens par otru.” Anastasija Ptičkina no Elejas pagasta.

“Ļoti patika, ka bija iespēja aizbraukt uz citu valsti, apskatīt viņu vērtības, kultūru, satikt daudzus citus jauniešus no citām valstīm un praktizēt savas angļu valodas zināšanas. Priecājos par to, ka varēju iesaistīties komandas darbā, veidojot prezentācijas, tas attīstīja manas socializēšanās prasmes.” Mārtiņš Skuja no Svētes pagasta.

“Man viss ļoti patika. Mūsu novada grupa bija ļoti pozitīva un es jutos brīvi. Kopumā viss brauciens bija vienkārši brīnišķīgs, tā bija lieliska pieredze man.” Marks Sokolovs no Kalnciema pagasts.

 “Brauciens uz Skotiju man bija lieliska iespēja ne tikai pilnveidot sevi, bet arī savas valodas prasmes. Esmu ļoti priecīga par šo iespēju un došanos uz Skotiju. Šis projekts bija lielisks, mēs apskatījām gan Edinburgu, gan ciematiņu kurā dzīvojām (Galashiels). Apskates objekti un daba bija man neierasta, tāpēc ar lielu interesi skatījos un klausījos vietējos stāstus. Galashiels akadēmijas audzēkņi bija jauki un saprotoši, izrādot apkārtni bija runīgi un draudzīgi. Tā bija mana pirmā pieredze dzīvojot viesģimenēs, man ļoti patika. Paldies organizatoriem! Un visiem pārējiem! Biju lepna pārstāvēt Latviju!” Sanda Jurāne no Zaļenieku pagasta.

Nometnes organizētāji - organizācija PAS (Planning Aid for Scotland), kuras darbības mērķis ir veidot aktīvu pilsonisko sabiedrību. Organizācija PAS un Jelgavas novada pašvaldība ir biedri sadarbības tīklā “Innovation Circle Network” un kopš 2009.gada projekta “Trans In Form” ietvaros ir izveidota ciešāka sadarbība.

Informācijas sagatavotājs:

Kristīne Kode, Jaunatnes lietu speciāliste