Pieredzes stāsti
Pasākuma norise

Laikā pēc Vasaras Saulgriežiem divas jaunietes no Valgundes un Kalnciema pagastiem piedalījās starptautiskā jauniešu vasaras nometnē par godu Lietuvas 100gadei “Foto plenērs veltīts Lietuvas Republikas neatkarības simtgadei” (eng. Photo Plener devoted to 100 years Anniversary of Lithuanian Independence”), kas norisinājās Jonišķos no 29.jūnija līdz 1.jūlijam.

Nometnē piedalījās jaunieši no Latvijas, Lietuvas, Zviedrijas, Ukrainas un Moldovas vecumā no 17 līdz 22 gadiem, kas pārstāv dažādus Jonišķu rajona pašvaldības sadarbības partnerus. Jaunieši nometnes laikā iepazina viens otra kultūru iezīmes, caur dažādām radošām nodarbībām mācījās strādāt komandā, attīstīja savas angļu valodas prasmes un noslēgumā piedalījās Jonišķu pilsētas svētkos.

“Manuprāt, nometne izdevās! Man īpaši patika draudzīgā, brīvā atmosfēra, jo starp dalībniekiem pazuda tā saucamais valodas barjeras, visi bija vienoti. Bet pats svarīgākais šādās nometnēs, manuprāt, ir jaunas atziņas, piemēram, es esmu sapratusi, ka cilvēkus vieno nedz valoda, nedz valsts, mūs vieno process, kurā esam iesaistīti, notikumi, kurus mēs kopīgi izdzīvojam. Esmu ļoti priecīga par iegūto pieredzi, emocijām, jaunajiem draugiem un atmiņām no šīs nometnes!” Kristīne Švalbe (Kalnciema vidusskola)

“Šajā nedēļas laikā es ieguvu jaunus draugus, lieliskas emocijas un viennozīmīgi pieredzi. Noteikti, ja nākošvasar notiek šāda starptautiskā nometne Jonišķos, tad gribētu braukt atkal. Atvadoties no nometnes dalībniekiem, es raudāju, jo sadraudzējamies nedēļas laikā tik ļoti, tāda sajūta, ka esam pazīstami visu dzīvi.” Adriāna Karpova (Kalnciema pagasta vidusskola)

Jelgavas novada pašvaldība ar Jonisķu rajona pašvaldību noslēdza sadarbības līgumu 2017.gadā.

Informācijas sagatavotājs:

Kristīne Kode, Jaunatnes lietu speciāliste