Sociālā joma
Jelgavas novadā notiks Zemessardzes mācības

No 27. līdz 28.februārim Jelgavas novadā, Mežciema apkārtnē norisināsies Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona mācības, lai uzturētu un pilnveidotu bataljona kaujas spējas. Mācībās zemessargi apgūs lauka kaujas iemaņas un izdzīvošanas prasmes ziemas apstākļos. Apmācība notiks ar Jelgavas novada pašvaldību saskaņotās teritorijās. 

Jau ziņots, ka Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes vienībās turpinās militārās apmācības process, uzdevumus un apmācību realizējot saskaņā ar valstī noteiktajiem Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktajiem drošības pasākumiem. Mācību laikā tiks ievērotas Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās un pretepidēmiskās instrukcijas. 

Iedzīvotāju ievērībai!
Mācībās netiks izmantota ne salūtmunīcija, ne arī sprādzienu imitācijas līdzekļi. Transporta pārvietošanās apmācību laikā notiks pa Jelgavas novada pašvaldības koplietošanas ceļiem. Nacionālie bruņotie spēki aicina ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm. 

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!