Iedzīvotājiem Zemessardze
Foto no mācībām

25. un 26. novembrī Jelgavas novada Līvbērzes pagasta Kaigu purva apkārtnē un Jaunsvirlaukas pagasta Mežciema apkārtnē notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargu plānveida mācības.

Mācību uzdevumi tiks veikti gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā, lai zemessargi pilnveidotu kaujas prasmes Zemessardzes vienību atbildības teritoriju aizsardzībai. Mācību mērķis ir pilnveidot un uzturēt iegūtās iemaņas efektīvai darbībai apvidū jebkurā diennakts laikā, pildot militāros mācību uzdevumus.

Karavīri un zemessargi pārvietosies par maršrutu no bataljona teritorijas Dambja iela – Rūpniecības iela – Lietuvas šoseja – Mežciems. Marša laikā zemessargi pārvietosies bez transporta.

Mācības notiks ar AS “Latvijas valsts meži” un Jelgavas novada pašvaldību saskaņotās teritorijās.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljonā, Jelgavas valsts pilsētas un novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruņa numuru 25424404, rakstīt uz e-pasta adresi 52bn@mil.lv vai personīgi ierasties vienībā – Jelgavā, Dambja ielā 22. Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai aizpildiet anketu www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze.

Iedzīvotāju ievērībai!

Pa autoceļiem Līvbērzes un Jaunsvirlaukas pagastu teritorijās iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Jelgavas novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Foto: no 52.kaujas atbalsta bataljona arhīva

Informāciju sagatavoja: Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs