Atbalsts Pašvaldības ziņas
ukrainas nometne

28. jūnija Jelgavas novada domes sēdē deputāti lēma par atbalstu novada sadarbības pilsētai Rava-Ruskai - piešķirts papildu finansējums bērnu nometnes organizēšanai, kā arī tiks veikts datortehnikas ziedojums Ukrainas pašvaldības vajadzībām.

No 13. līdz 23. jūlijam Jelgavas novadā viesosies 32 ukraiņu bērni un četras pavadošās personas no sadarbības pašvaldības Rava-Ruskas Ukrainā, lai piedalītos atpūtas un piedzīvojumu nometnē bērniem “Iepazīt Latviju!”. Dome lēma piešķirt papildu līdzekļus 3047 eiro apmērā bērnu nogādāšanai nometnē Jelgavas novadā un atpakaļ Ukrainā. Līdzīga nometne bērniem, kas Rava-Ruskā ieradušies, bēgot no kara smagāk skartajām Ukrainas vietām, notika jau pērn.

Sagatavota atraktīva un izglītojoša programma, kuras ietvaros bērniem būs iespēja piedalīties radošās darbnīcās, āra aktivitātēs, sporta spēlēs, izzināt Latvijas vēsturi, apmeklējot nozīmīgus arhitektūras pieminekļus un muzejus, kā arī doties ekskursijās, lai iepazītu mūsu zemes dabas bagātības – mežus, jūru, purvus, dzīvniekus. Viesi no Ukrainas varēs apskatīt gan Jelgavas novadu un Jelgavas pilsētu, gan Tērveti, gan mūsu valsts galvaspilsētu Rīgu, kā arī baudīt atpūtu pie ūdens Jūrmalā.

Tāpat deputāti lēma par ziedojumu Rava-Ruskas pilsētai, proti, Ukrainas pašvaldības darba organizēšanai tiks ziedota datortehnika, kas Jelgavas novada pašvaldības informācijas sistēmu atjaunošanas plāna ietvaros nomainīta un vairs netiek izmantota. Ziedojumu sarakstā ir teju 50 tehnikas vienības – monitori, stacionārie un portatīvie datori.

Kā ziņots iepriekš, Jelgavas novada pašvaldība 2022. gada 1.jūlijā parakstīja sadarbības memorandu ar Ļvivas apgabala Rava-Ruskas pilsētu.