Karjeras izglītība
Jelgavas novada pašvaldība uzņem skolēnus „Ēnu dienā 2020”

Ikgadējā karjerai veltītajā „Ēnu dienā 2020” šodien Jelgavas novada pašvaldībā viesojās un piedalījās 35 skolēni jeb „ēnas” gan no Jelgavas novada, gan Jelgavas pilsētas. Pārsvarā interesi par darbu pašvaldībā interesi bija izrādījuši skolēni no 3.-10. klasei.

„Ēnu dienas 2020” atklāšanas ietvaros dienas pirmajā pusē skolēnus uzrunāja Jelgavas novada domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vītola, vēlāk sekoja neliela iepazīšanās spēle, bet pēc tam skolēni ar video prezentācijas palīdzību iepazina Jelgavas novadu un varēja doties izzināt tieši savu izvēlēto „ēnojamo”, sekojot viņa dienas kārtībai, izjautājot par vajadzīgajām iemaņām un prasmēm darbam, kā arī, protams, izdarot secinājumus par konkrētajiem “amata darbiem”.

Jelgavas novada pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste Kristīne Kode atzīst, ka „Ēnu dienā jaunieši var iepazīt konkrēto darba devēju vai darbu no cita skatu punkta, kam ikdienā iedzīvotājs var nepievērst uzmanību. Esošā darba izpēte, cerams, palīdzēs jauniešiem izprast, vai tas ir tas, ko tiešām nākotnē vēlas, vai tomēr saprast, ka savas intereses jāvirza pavisam citā virzienā. Ļoti ceru, ka šajā laikā jaunieši iegūs ko vērtīgu, kas noderēs turpmākiem plāniem.”

Šogad pašvaldībā skolēni par „ēnojamajiem” izvēlējušies 19 “ēnu devējus” – izpilddirektori, priekšsēdētāja vietnieci, dažāda līmeņa vadības cilvēkus, projektu vadītājus, izglītības un jaunatnes lietu speciālistus, lietvedi, arhivāri, sabiedrisko attiecību speciālisti, pašvaldības policijas inspektori un IT speciālistus, par kuriem interese izrādīta īpaši liela.

„Ēnu diena” ir Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kad skolēniem sniegta iespēja iepazīt sev interesējošas profesijas pārstāvja ikdienas darbu, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesionālo jomu un atbilstoši sagatavoties darba tirgum.