Projekti

Staļģenes “Kraujās” tiek ierīkota eksperimentāla mūzikas studija, kurā gan bērni, gan pieaugušie BEZ MAKSAS var izmēģināt savus spēkus pašmācības ceļā apgūt kādu no mūzikas instrumentiem (Klavieres, Basģitāra, Elektriskā ģitāra, Bungas, Akustiskā ģitāra). 

Mūzikai ir neatsverama loma bērna izaugsmē. Ir zinātniski pierādīts, ka savlaicīga muzikālo spēju veicināšana ir ļoti nozīmīga cilvēka harmoniskai attīstībai. Taču vienlaikus ir skaidrs, ka ne visi var atļauties iegādāties mūzikas instrumentus, lai pārliecinātos par bērna vēlmi ar to nodarboties. Tāpēc ar LEADER projekta un Ričarda Pāna personīgo līdzfinansējumu, kā arī ar Jaunsvirlaukas pagasta pārvaldes atbalstu telpu nodrošināšanai, Staļģenes “Kraujās” tiek ierīkota eksperimentāla mūzikas studija, kurā gan bērni, gan pieaugušie BEZ MAKSAS var izmēģināt savus spēkus pašmācības ceļā apgūt kādu no mūzikas instrumentiem (Klavieres, Basģitāra, Elektriskā ģitāra, Bungas, Akustiskā ģitāra). Tie paši instrumenti, kurus daudzi jau paguva iemēģināt Staļģenē rīkotajā Tēvu dienas pasākumā.

Vienlaikus jāatzīmē, ka šī studija kalpos kā lieliska vieta mācību vielas nostiprināšanai tiem, kas mācās kādā mūzikas skolā, jo īpaši tiem, kam sava personīgā instrumenta nav. Visi projektā iegādātie instrumenti ir elektroniski, kad dod iespēju, vienam otru netraucējot, paralēli vingrināties vairākiem cilvēkiem. Pieteikšanās uz instrumentu spēli notiek tiešsaistē reģistrētiem lietotājiem: https://emsis.skedda.com/booking

Rīcības ieviešana notiek saskaņā ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020.gadam apakšpasākuma 19.2. “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitāti 19.2.2. “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas”. Sabiedrisko aktivitāšu (tostarp apmācību un interešu klubu, sociālās aprūpes vietu, kultūras, vides aizsardzības, sporta un citu brīvā laika pavadīšanas aktivitāšu) dažādošana. Projekta numurs: 22-06-AL03-A019.2203-000007 ”Mūzikas instrumentu un ierakstu studijas iekārtu iegāde”.