Iedzīvotājiem Novada ziņas
Foto

Līdz ar pavasara vēstnešiem - pumpuru plaukšanu, skanīgām putnu dziesmām un saules stariem, 31. maijā aicinām uz pasākumu Jelgavas novada ģimenes, kas laika posmā no 2023. gada 1. novembra līdz šā gada 30. aprīlim kļuvušas kuplākas, pasaulē sagaidot savu atvasīti. Pasākums pie Elejas tējas namiņa notiks divos laikos – pulksten 10 un 12.

Laika posmā no 2023. gada 1. novembra līdz 2024. gada 30. aprīlim Jelgavas novadā reģistrēti 88 jaundzimušie - 48 zēni un 40 meitenes. Savukārt ģimenei Lielplatones pagasta Sidrabē šis gads nesis dubultlielu prieku, jo pasaulē nākuši dvīnīši.

Lielākais jaundzimušo skaits reģistrēts Ozolnieku pagastā - 15 mazuļi, Cenu pagastā - 14, Glūdas un Zaļenieku pagastos - katrā 7 bērniņi, Salgales pagastā – 6, Līvbērzes, Platones un Svētes pagastā – 5, Jaunsvirlaukas un  Lielplatones pagastā – 4, Elejas, Kalnciema, Valgundes, Vircavas pagastā – 3, bet Sesavas un Vilces pagastā reģistrēti 2 mazuļi.

Pašvaldība mazajiem novadniekiem pasniegs īpašu pašvaldības piemiņas zīmi - sudraba monētu jeb laimes vērdiņu, kuras aversā ir attēlots bērna pēdiņu nospiedums ar tekstu „Nes Jelgavas novadu pasaulē!”, savukārt monētas reversā redzams Jelgavas novada ģerbonis. Monēta nes vēstījumu, ka pašvaldībai katra bērniņa ienākšana šajā pasaulē jeb katra mazuļa pēdu nospiedums novada zemē ir īpašs notikums.

Pasākuma laikā ģimenes tiks fotografētas. Ģimenes pasākuma laikā aicinātas reģistrēties un iesniegt savu e-pasta adresi, lai saņemtu saiti ar fotogrāfijām no pasākuma dienas.