Novada ziņas Uzņēmējdarbība
Foto

Noslēgusies Visa grantu programma “She’s Next”, kurā 10 000 eiro un personīgas biznesa konsultācijas viena gada garumā saņēmusi uzņēmuma “Pupuchi” dibinātāja Zanda Ozola.

Zandas Ozolas un Kristīnes Ozoliņas dibinātais uzņēmums “Pupuchi” Jaunsvirlaukas pagasta Dzirniekos specializējas inovatīvu grauzdētu pākšaugu uzkodu gatavošanā. Uzņēmuma piedāvājumā ir veselīgi, garšīgi un sātīgi produkti – sāļas un saldas no pupām ražotas uzkodas, dažādi krēmi, pesto, grauzdētas cūku pupas un pupu milti.

“Visa She’s Next” grants ir ne tikai finansiāls atbalsts, bet arī potenciāla un ietekmes atzinums. Šis atbalsts mums dos iespēju paplašināt uzņēmumu, palielināt savu ietekmi un turpināt zīmola “Pupuchi” attīstību,” atklāj granta saņēmēja Zanda Ozola.

“Esam lepni par ”Pupuchi” izaugsmi un panākumiem. Pašvaldība ir bijusi klātesoša jau no uzņēmuma pirmajiem soļiem – 2016. gadā “Pupuchi”  pašvaldības konkursā  “Esi uzņēmējs Jelgavas novadā” saņēma starta kapitāla summu 1500 eiro apmērā, kas ļāva atsperties. Uzņēmums uzsāka ražošanu arī novada pašvaldības piedāvātās telpās. Savukārt, pateicoties straujai izaugsmei, aizsākot darbu salīdzinoši nelielos apjomos, īsā laikā uzņēmumam izdevās ieceri paplašināt līdz pat industriālas ražošanas apjomam, jau 2019. gada konkursā “Jelgavas novada uzņēmēju gada balva” uzņēmums SIA “Zekants” ar preču zīmi “Pupuchi” kļuva par nominācijas “Gada ražotājs” ieguvēju. Nu ”Pupuchi” ir pierādījuši sevi gan Latvijā, gan arī drosmīgi iesoļojuši ārvalstu tirgū. Pašvaldība ir priecīga par katru jauno uzņēmēju, kas uzdrīkstas īstenot savu ieceri un meklē iespējas attīstībai, un ir gatava savu iespēju robežās atbalstīt jaunos un topošos uzņēmējus,” stāsta Tūrisma un uzņēmējdarbības nodaļas vadītāja pienākumu izpidītāja Ilze Matusa.

Uzņēmums vairākkārt pozitīvi novērtēts dažādos valsts mēroga konkursos, piemēram, saņēmis balvu “Gada preču zīme – Latvijai” konkursā  “Gada preču zīme 2018”, nomināciju "Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā" konkursā "Sējējs 2019" un ieguvis trešo vietu konkursā “Eksporta un inovācijas balva 2019”  nominācijā “Inovatīvākais produkts”.

Grantu programmas “She’s Next” iniciatīvas mērķis ir nodrošināt labākas iespējas uzņēmumu īpašniecēm, vadot un attīstot savu biznesu. 10 tūkstošu eiro grantu un biznesa mentoringu viena gada garumā sadarbībā ar “Novatore” šogad saņēma seši uzņēmumi no Baltijas valstīm.