Bilde

18.augustā ar darba grupas tikšanos Elejas izstāžu zālē uzsākts Interreg Europe programmas projekts “Labāka dzīve mazās un vidējās pašvaldībās: no starpreģionu aktivitātēm līdz uzlabotām revitalizācijas stratēģijām/ InterRevita”, Nr. 01C0034.

Tikšanās laikā klātesošajiem tika sniegta informācija par projektu, tā aktivitātēm, dots ieskats uzņēmējdarbības infrastruktūras attīstīšanā pašvaldībās Latvijā, bija iespējams uzzināt par Jelgavas valstpilsētā veiktajiem mērķtiecīgajiem teritorijas sakārtošanas darbiem gan iedzīvotājiem un tūristiem, gan uzņēmējdarbībai pielāgotās teritorijās, kā arī iedvesmoties no FREE Riga biedrības aktivitātēm, apvienojot radošas un sociālas iniciatīvas, lai, kopīgi transformējot pamestas ēkas un teritorijas, jaunradītu tās par eksperimentālām vietām kultūrai un sociālajām inovācijām.

Darba grupā klātesošie iezīmēja degradētos Jelgavas novada objektus, kuros nepieciešami steidzamākie revitalizācijas pasākumi.

Projekta mērķis: politikas instrumentu izstrāde un pilnveidošana, lai nodrošinātu labāku dzīves kvalitāti mazās un vidējās pašvaldībās

Projekta vadošais partneris: Nowy Dwor Mazowiecki pašvaldība (Polija)

Projekta partneri: Ainavas aizsardzības biedrība (Polija), Lazio reģions (Itālija), Navarras zemes un ēku apsaimniekošanas institūcija (Spānija), Roeselare pašvaldība (Beļģija), Šilutes rajona pašvaldība (Lietuva), Jelgavas novada pašvaldība (Latvija)

Ieviešanas laiks: 13.12.2022. – 12.12.2026.

Projekta kopējās izmaksas, EUR: 1 417 930.00, no tā ERAF finansējums 80% - 1 134 344.00, Jelgavas novada pašvaldības projekta  daļa: 135 400.00, no tās ERAF finansējums 80% - 108 320.00, Jelgavas novada pašvaldības finansējums 20% - 27 080.00 EUR.