Foto

11. marta domes sēdē deputāti lēma apstiprināt Jelgavas novada pašvaldības dalību sociālās uzņēmējdarbības grantu programmā “Augšup”, ko īsteno SEB banka kopā ar Ķekavas, Mārupes, Olaines, Ropažu un Siguldas novadu pašvaldībām.

"Kopš 2015. gada Jelgavas novada pašvaldība organizējusi biznesa ideju konkursu „Esi uzņēmējs Jelgavas novadā” un sniegusi iespēju saņemt nepieciešamo biznesa uzrāvienu novada jaunajiem mazajiem un vidējiem uzņēmumiem un tiem, kas vēl tikai auklē savu biznesa ideju. Šo gadu laikā finansiālu atbalstu teju 65 tūkstošu eiro apmērā  saņēmuši 33 jaunie uzņēmēji. Šogad esam lēmuši iet nedaudz citu ceļu un, sadarbojoties ar  SEB banku un vēl piecām citām pašvaldībām, savu uzmanību un atbalstu vērst tieši sociālās uzņēmējdarbības virzienā. Grantu programmai “Augšup” šis būs trešais norises gads un tā jau spējusi pierādīt, kā publiskais un privātais sektors, savstarpēji sadarbojoties, var veicināt tādu ideju rašanos un attīstību, kas spēj risināt sabiedrībā aktuālas problēmas caur uzņēmējdarbības prizmu," stāsta Tūrisma un uzņēmējdarbības nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja Ilze Matusa.

Projektu pieņemšana sociālās uzņēmējdarbības grantu programmai noritēs no 2. līdz 30. aprīlim. Kopējais grantu apmērs šogad būs  56 000 eiro, bet maksimālā naudas summa vienam grantam - 8 000 eiro, un uz to varēs pretendēt gan uzņēmumi, kas jau veic vai plāno veikt sociālo uzņēmējdarbību kādā no minētajiem novadiem, gan arī jaunu sociālā biznesa ideju autori.