Izglītība Pašvaldība
Jelgavas novadu apmeklē Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša

30. augustā Jelgavas novada pašvaldību darba vizītē apmeklēja Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, Izglītības departamenta direktore Edīte Kanaviņa un ministres palīdze Renāte Grudule, lai ar pašvaldības vadību un Izglītības pārvaldi apspriestu novada skolu tīklu, izaicinājumus, ar kuriem nākas saskarties, un iespējamos risinājumus, lai vienlīdz kvalitatīva izglītība būtu pieejama katram novada bērnam.

Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Strūberga iepazīstināja ministri ar esošo situāciju Jelgavas novadā – pieejamo izglītības infrastruktūru, mobilitāti, skolēnu pārvadājumiem,  īstenotajām izglītības programmām, kā arī iezīmēja pašvaldības ieceres saistībā ar izglītības iestāžu tīkla sakārtošanu, lai ikvienam skolēnam būtu sniegta iespēja iegūt kvalitatīvas zināšanas atbilstoši savām interesēm.

Lai apspriestu Izglītības un zinātnes ministrijas iecerēto skolu tīkla reformu, jomas ministre A. Čakša apmeklē visas Latvijas pašvaldības. Kvalitāte, iekļaušana un pieejamība – šos principus ministrija aicina ņemt vērā pašvaldības, vērtējot situāciju savā novadā un plānojot ilgtspējīgu izglītības sistēmu. Pagaidām notiek darbs pie pašreizējās situācijas izpētes, aprēķinu veikšanas un vadlīniju izstrādes.

Vairāk par jaunumiem izglītības jomā, sagaidot jauno mācību gadu, varēs lasīt sarunā ar Jelgavas novada Izglītības pārvaldes vadītāju Kristīni Strūbergu pašvaldības informatīvā izdevuma “Jelgavas Novada Ziņas” septembra numurā.