Ceturtdien, 14. decembrī, reģionālajā darba vizītē Jelgavas novadā viesojās Zemkopības ministrs Armands Krauze. Vizītes ietvaros ministrs tikās ar pašvaldības vadību, domes deputātiem un lauksaimniekiem, diskutējot par lauksaimniecības nozares aktualitātēm Jelgavas novadā, kā arī apmeklēja divus novada uzņēmumus - graudkopības un piena lopkopības saimniecību SIA “Lielvircavas Agro” un zemnieku saimniecību “Vārpas”.

Zemkopības ministra Armanda Krauzes darba vizīte Jelgavas novadā iesākās ar tikšanos pašvaldībā, diskutējot ar domes un pašvaldības vadību un novada lauksaimniekiem par aktualitātēm nozarē, tostarp par iespējām pašvaldību domēm lemt par nomas izsoļu sākumcenu samazināšanu un aktualizēja jautājumu par  lauksaimniecības zemes lietošanas tiesībām. Tāpat pašvaldība, apsekojot VAS “Latvijas Valsts meži” (LVM) piederošo ceļu Glūdas pagastā, Viesturciemā, aktualizēja problemātiku un pašvaldības ieceri sadarbībai ar LVM. Glūdas pagasta Viesturciemā dzīvojošie aicina valsts akciju sabiedrībai “Latvijas valsts meži” piederošā autoceļa būtisku uzlabošanu, uzklājot dubultās virsmas segumu autoceļa posmam 2,43 km garumā. Uzklausot iedzīvotājus, pašvaldība aicinājusi iedzīvotājus ar iesniegumu vērsties VAS “Latvijas valsts meži”, kā pārziņā ir ceļš Viesturciemā. Pašvaldība rosina LVM sakārtot šo ceļu un nodot to apsaimniekošanā pašvaldībai.

Reģionālās darba vizītes turpinājumā ministrs kopā ar Jelgavas novada domes priekšsēdētāju Madaru Lasmani apmeklēja graudkopības un piena lopkopības saimniecību SIA “Lielvircavas Agro”. Pēdējos gados uzņēmums ir strauji attīstījis tehnisko bāzi - izveidota ražošanas telpa, graudu kalts piebūve un biroja ēka ar darbnīcām. Uzņēmums šobrīd apsaimnieko 3400 hektārus zemes, bet ar katru gadu cenšas sev piederošo zemes īpatsvaru arvien palielināt. Tikšanās laikā uzņēmums iepazīstināja ar saviem darbības virzieniem un attīstības rādītājiem, pārrunājot arī piena pārstrādes nozares aktualitātes, būtiskākos izaicinājumus un nākotnes perspektīvas nozares attīstībai.

Tāpat ministrs viesojās Lielplatones pagastā, tiekoties ar  zemnieku saimniecības “Vārpas” īpašniekiem – Zigmāru un Baibu Rankeviciem. Zemnieku saimniecība “Vārpas” ir ģimenes saimniecība no Elejas pagasta, kas kā pilna cikla saimniecība specializējusies svaigu dārzeņu audzēšanā un pārstrādē, izgatavojot dažādus sālījumus, skābējumus, dārzeņu konservus un mērces. Saimniecība Lielplatones pagastā blakus Lielplatones muižai iekārtojusi savu pārstrādes cehu.  Saimniecība ir Straupe Slow food biedrs, LTRK biedrs, Latvijas Dārznieks biedrs, JZK biedrs. Saņemta arī pārtikas kvalitātes zīme "Zaļā Karotīte". Tikšanās laikā tika pārrunāts arī aktuālais jautājums par PVN likmes kāpumu no 5% uz 12% un citas aktualitātes.