Izglītība Novada ziņas
Foto

18.maijā plkst. 12.00 – 14.00, Jelgavas Centra pamatskolas Svētku zālē notiks Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību 2. kārta. Aicinām skolēnu vecākus, draugus, skolotājus, mentorus, bibliotekārus ierasties uz pasākumu un atbalstīt savu čempionu!

Šogad sacensībās dalību pieteikušas vairākas skolas un bibliotēkas - Kalnciema pagasta pamatskola/ Kalnciema bibliotēka, Vilces pamatskola/ Vilces bibliotēka,  Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola, Elejas vidusskola/Bērvircavas bibliotēka, Jelgavas Centra pamatskola, Svētes pamatskola, Jelgavas 4. sākumskola, Vircavas vidusskola.

1. kārtas sacensības jau notikušas visās augstākminētajās skolās un bibliotēkās. Pavisam 1. kārtas sacensībās šogad piedalījās 235 Jelgavas novada un Jelgavas pilsētas skolēni.

Pasākumu rīko Jelgavas Pilsētas bibliotēka, sadarbībā ar  Latvijas Nacinālo bibliotēku un Jelgavas Centra pamatskolu.

Pasākumu atbalsta:  Latvijas Mediji, grāmatnīca "Globuss", Jelgavas Karameļu darbnīca, Jelgavas Tipogrāfija, Jelgavas Vecpilsētas māja, apgāds “Zvaigzne ABC”, Liepiņmuiža, ZELT.

Kopš 2017. /2018. mācību gada Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām 30 reģionos, tostarp Jelgavas reģionā, visā Latvijā rīko Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības.

Skaļās lasīšanas sacensības ir konkurss 11-12 gadus jauniem 5. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions, kas uz gadu kļūst par LNB Bērnu direktoru un iegūst oficiālu ceļojošo trofeju skolai, kā arī individuālu balvu un dāvanu kartes grāmatu iegādei. Konkurss notiek trīs posmos – sacensības skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls Jelgavas Centra pamatskolā 18. maijā  un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 5. oktobrī.

Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Skolēnu 3 minūšu lasījumu žūrija vērtē pēc šādiem kritērijiem:

  • jāprot pastāstīt par grāmatas izvēli un sevi kā lasītāju;
  • skaidra dikcija, dabiska intonācija;
  • dalībnieks lasa piemērotā tempā;
  • dalībnieks prot emocionāli aizraut klausītājus;
  • fragmenta izvēle: ir pievērsta uzmanība oriģinalitātei, pabeigtībai. Nobeigums var būt arī atvērts, lai rosinātu klausītāju interesi.