Kultūra Novada ziņas
Jelgavas reģionālais tūrisma centrs 13.oktobrī pulksten 18 aicina uz lekciju “Brošu stāsti cauri laikmetiem”

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs 13.oktobrī pulksten 18 aicina uz lekciju “Brošu stāsti cauri laikmetiem”. To vadīs Ramona Petkeviča -  ilggadēja brošu un dažādu vintāžas priekšmetu kolekcionāre, vēstures pētniece, nodarbību vadītāja un speciāliste etiķetes jautājumos. Pasākuma laikā būs iespēja uzzināt desmit pārsteidzošus faktus par brošu, par tās lietošanu, kā arī vēstījumiem, kurus iespējams nodot, piespraužot dažādas brošas. Pasākuma dalībnieki lektores pavadībā pameklēs Torņa ceturtā stāva ekspozīciju, kas vēsta par modi un rotaslietām Jelgavā.

Šī gada jūlijā Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī durvis vēra jaunās vēstures ekspozīcijas. Lai iepazīstinātu vietējos iedzīvotājus un pilsētas viesus ar ekspozīciju tematiku, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī no oktobra aizsāksies izzinošs lekciju cikls. Lekcijas noritēs reizi mēnesī.

13.oktobrī pulksten 18 ikviens interesents aicināts uz pirmo lekciju “Brošu stāsti cauri laikmetiem”. To vadīs Ramona Petkeviča -  ilggadēja brošu un dažādu vintāžas priekšmetu kolekcionāre, vēstures pētniece, nodarbību vadītāja un speciāliste etiķetes jautājumos. Pasākuma laikā būs iespēja uzzināt desmit pārsteidzošus faktus par šo mazo un daudznozīmīgo rotu, par tās lietošanu, kā arī vēstījumiem, kurus iespējams nodot, piespraužot dažādas brošas. Pasākuma dalībnieki lektores pavadībā apmeklēs Torņa ceturtā stāva ekspozīciju, kas vēsta par modi un rotaslietām Jelgavā. Būs iespēja virtuāli apskatīt senās rotas, virtuāli pielaikot senos kāzu tērpus un izspēlēt viktorīnu “Brošas kino filmās”. Lekcijas dalībnieki aicināti piespraust vai paņemt līdzi kādu savu brošu vai saktu.  

Dalības maksa lekcijā trīs eiro. Vietu skaits ierobežots, tāpēc interesenti aicināti pieteikt dalību pa tālruni  +371 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa jaunās ekspozīcijas “Jelgava laika griežos”, “Mode Jelgavā cauri gadsimtiem” un “Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas stāsts” apmeklētājiem pieejamas no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 11 līdz 18.

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/ vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

Informācija par datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā pieejama tīmekļa vietnē: http://www.jelgava.lv