Kultūra
Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī Šauļu mākslinieces izstāde

No 20.septembra līdz 20.novembrim Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē būs skatāma Šauļu mākslinieces Živiles Žverūnas (Živilė Žvėrūna) mākslas darbu izstāde “Mūsdienu mitoloģija”.

Živile Žverūna ir lietuviešu jaunās paaudzes māksliniece – grafiķe. Viņa pārsvarā strādā digitālās ilustrācijas žanrā. Žverūna ir mākslinieces pseidonīms, kas seno baltu mitoliģijā nozīmē meža un zvēru dieviete. Senie mīti vienmēr ir dzīvi, to arhetipi tikai transformējas un pielāgojas mūsdienu pasaulei. Spēlējoties ar sirreālām ainām un krāsām, māksliniece rada mūsdienu mitoloģiju. Kā viņa pati saka - Žverūna dzīvo „neona mežā“, kur senos mītus papildina mūsdienu realitāte ar saldām krāsām un mākslas darbu varoņu spriedzi. Mēs dzīvojam attēlu sabiedrībā, daudzi no kuriem ir nesvarīgi, lieki, taču šajā kopīgi radītajā „musturā“ mēs iekodējam sava laikmeta pieredzi.

2017.gadā Živile Žverūna ieguvusi mākslas un grafikas maģistra grādu Šauļu universitātē. Kopš 2019.gada viņa ir Lietuvas Mākslinieku asociācijas biedre un tās Šauļu nodaļas Padomes locekle kopš 2021.gada.  Ikdienā strādā Šauļu mākslas galerijā, organizē mākslas un kultūras norises, aktīvi piedalās jauno lietuviešu mākslinieku kopienas aktivitātēs. 2017. un 2020.gadā saņēmusi Šauļu jauno mākslinieku stipendiju. Živile Žverūna ar saviem darbiem piedalījusies dažādos mākslas notikumos gan Baltijas valstīs, gan Eiropā: 8.starptautiskajā Latgales grafikas simpozijā, ielu mākslas festivālā SAULĖS POGROBIMAS (Saules nolaupīšana) Šauļos, mediju mākslas festivālos ENTER'17 un ENTER’19 Šauļos, festivālā XX ART FLÂNERIE Vīnē, izstādē „PROPHECY“ (Pravietojums) Pērnavas pilsētas galerijā, Igaunijā.

Baltu vienības dienā, 22.septembrī pulksten 16 māksliniece viesosies Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī, lai visiem interesentiem pastāstītu par saviem darbiem.