Novada ziņas
Jelgavas Vecpilsētas māja aicina uz ekskursijām speciālista pavadībā

Atsaucoties iedzīvotāju interesei viesoties Jelgavas Vecpilsētas mājā (Vecpilsētas ielā 14, Jelgava) un klausīties izzinošu stāstījumu par mājas renovācijas procesu un interaktīvajām ekspozīcijām, reizi mēnesī ikvienam interesentam tiek piedāvāta iespēja pieteikties ekskursijai zinoša ekspozīciju speciālista pavadībā bez papildus maksas, iegādājoties vien ieejas karti Jelgavas Vecpilsētas mājā.

29. janvārī pulksten 12 un 15 ikviens interesents, iepriekš piesakoties, speciālista pavadībā varēs izstaigāt mājas istabas, gaiteņus un bēniņus, uzzināt faktus par mājas renovācijas gaitu, aplūkot renovēto interjeru un moderno ekspozīciju.

Lai ērtāk varētu plānot grupas lielumu un interesentu atsaucību atbilstoši ekskursiju laikam, aicinām viesošanos pieteikt pa tālruni: +371 63005407, +371 27309673 vai e-pastu – vecpilseta@jelgava.lv.

Ieejas maksa Jelgavas Vecpilsētas mājā pieaugušajiem – 4 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1,50 eiro, ģimenes biļete – 6 eiro. 

Kā vēstīts iepriekš, noslēdzoties vērienīgam restaurācijas procesam, novembrī durvis apmeklētājiem vēra Jelgavas Vecpilsētas māja, kas caur interaktīvu ekspozīciju un skaņas efektiem aicina izjust un iepazīt mājas stāstu. Ekspozīcija iekārtota vēsturiskā dzīvoklī, kur informācija apkopota trīs lielās zelta lādēs. Apmeklētāji, atverot lāžu atvilktnes, ar audio gida stāstiem, fotoattēliem un video materiāliem, var izzināt faktus par Jelgavas koka arhitektūru, Jelgavas Vecpilsētas māju, tās vēsturi un atjaunošanu.

Ikdienā Jelgavas Vecpilsētas mājas ekspozīcijas apskatei pieejamas no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 11 – 17.

Jelgavas Vecpilsētas mājas atjaunošana un ekspozīciju izveide īstenota ERAF projekta 5.5.1.0/17/I/002 “Nozīmīga kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Zemgales reģionā” ietvaros.