Karjeras izglītība
Karjeras nedēļā Jelgavas novada skolēni izzina nākotnes profesijas

Šogad Jelgavas novada skolēniem bija iespēja piedalīties vairākos pasākumos. 16. oktobrī pasākumā “Izzini nākotnes profesijas un prasmes” Elejas vidusskolā skolēni no 1. – 6. klasei improvizatoru vadībā piedalījās digitāli izglītojošā spēlē, iepazinās ar jaunajām profesijām, kuras dažādās pasaules augstskolās iespējams apgūt jau tagad, to vidū izzūdošo sugu atjaunošanas speciālists, atmiņas ķirurgs, biomedicīnas inženieris u.c. Īpašs pārsteigums bija iespēja iepazīt jauno tehnoloģiju sniegtās iespējas, iemēģinot roku zīmēšanā 3D virtuālajā vidē.

7.- 9. klašu audzēkņi interaktīvās stundas laikā apzināja un izspēlēja tās prasmes, kuras būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū. Bet ar 3D virtuālās realitātes briļļu palīdzību skolēni virtuāli ielūkojās trīs atšķirīgu nozaru uzņēmumos, kuros jau tagad tiek pielietotas pasaulē jaunākās tehnoloģijas. Savukārt 17. oktobrī Karjeras dienā, kura norisinājās Zaļenieku pagastā, sadarbībā ar Zaļenieku komerciālo un amatniecības vidusskolu jaunieši pasākuma laikā piedalījās dažādās aktivitātēs. “Iedvesmas stundas” komandas vadītā sarunā ar pasākuma viesiem, iedvesmotājiem – grupas DAGAMBA dalībniekiem diskutēja par mūziķu skolas laiku un karjeras ceļu. Sarunas laikā grupas dalībnieki aicināja jauniešus noticēt tam, ko pats vēlies darīt un sasniegt, un sekot savam aicinājumam, izmantot skolas sniegtās iespējas nākotnes karjeras veidošanai. Izskanēja pārdomas par mākslīgo intelektu mūzikas pasaulē, par mūsdienu tehnoloģijām mūziķa darba ikdienā, kā arī par to, vai roboti spēs aizstāt dzīvo mūziku. Turpinājumā jaunieši apmeklēja dažādus izglītības iestāžu stendus (profesionālās skolas/tehnikumi, augstskolas u.c.), kur jaunieši izzināja savas tālākizglītības iespējas un praktiski darbojās dažādās darbnīcās, kā arī iepazina mūsdienu tehnoloģijas – 3D printēšanu un 3D virtuālo pasauli.

Liels paldies par atbalstu Karjeras dienas īstenošanā: Iedvesma.lv komandai, grupai DAGAMBA, Zaļenieku komerciālajai un amatniecības vidusskolai, Jelgavas Amatu vidusskolai, PIKC Jelgavas Tehnikumam, PIKC Rīgas Mākslas un mediju tehnikumam, PIKC Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumam, PIKC Ogres Tehnikumam, Latvijas Lauksaimniecības universitātei, Rīgas Stradiņa universitātei, Rīgas Ekonomikas augstskolai un NBS Rekrutēšanas un atlases centram. No 14. – 18. oktobrim Karjeras nedēļas aktivitātē “Nākotnes profesijas” dažādās Jelgavas novada skolās jaunāko klašu skolēni radošā veidā modelēja, zīmēja nākotnes profesijas, ļaujot vaļu fantāzijai, jo radošajam darbam izpildes formu izvēlējās pats skolēns.

Straujā tehnoloģiskā attīstība, kā arī mākslīgā intelekta un robotizācijas ienākšana mūsu ikdienā jauniešiem par gudru savas karjeras izvēli un plānošanu liek domāt jau tagad. Ir svarīgi jau šobrīd attīstīt specifiskas prasmes, kas palīdzēs piemēroties darba tirgus mainībai nākotnē. Paši jaunieši atzīst, ka Karjeras nedēļas aktivitātes palīdzēja gūt labāku priekšstatu gan par šī brīža darba tirgu un dažādām nozarēm, gan profesiju attīstību nākotnē.”

KARJERAS NEDĒĻĀ JELGAVAS NOVADA SKOLĒNI IZZINA NĀKOTNES PROFESIJAS

Šogad vairāk nekā 600 skolēnu Jelgavas novadā piedalījās ikgadējās Karjeras nedēļas pasākumos, kuri bija veltīti nākotnes profesijām un prasmēm, kas būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū. Karjeras nedēļu jau septīto gadu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pašvaldībām. 17. oktobrī Karjeras dienā, kura norisinājās Zaļenieku pagastā, sadarbībā ar Zaļenieku komerciālo un amatniecības vidusskolu jaunieši pasākuma laikā piedalījās dažādās aktivitātēs.