Novada ziņas
KOMUNISTISKĀ GENOCĪDA PIEMIŅAS DIENA

Sestdien, 25. martā, pieminēsim vienu no drūmākajām Latvijas vēstures lappusēm - 1949. gada deportācijas, kad dažu dienu laikā padomju okupantu vara vairāk nekā 43 tūkstošus Latvijas iedzīvotāju 33 vilciena ešelonos vardarbīgi izsūtīja uz Sibīriju.

Traģiskie vēstures notikumi izpostīja neskaitāmu ģimeņu likteņus. Daļa no izsūtītajiem ceļā mira, citi Krievijas ziemeļu apgabalos pavadīja garus gadus. Daudzi savā tēvzemē tā arī neatgriezās.

Lai pieminētu tos Jelgavas novada iedzīvotājus, kuri pirms 74 gadiem 1949. gada marta deportāciju laikā tika izsūtīti svešumā, 25. martā tiek organizēti vairāki atceres pasākumi.

• Plkst. 14:30 Jaunsvirlaukas pagasta Staļģenes Tautas namā notiks komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīts koncerts "Manas saknes manā zemē", kurā uzstāsies folkgrupa “Dārdi”. Ieeja represētām personām – bez maksas, pārējiem – 2 eiro.
  • Plkst. 11:00 pie piemiņas akmens Zaļeniekos plānots piemiņas brīdis, kura laikā iesvētīs jaunu piemiņas akmens plāksni.
  • Plkst. 14:00 Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas” - kopīga atmiņu pēcpusdiena Līvbērzes, Kalnciema un Nākotnes politiski represētajiem iedzīvotājiem.

Savukārt plkst. 11:00 tiešsaistē  sāksies piemiņas pasākums "Aizvestie. Neaizmirstie.", kura laikā 43 Latvijas pašvaldībās tiks nolasīti izsūtīto vārdi, to vecums un dzīvesvieta. Lasījumu tiešraides varēs vērot īpaši piemiņas pasākumam izstrādātā digitālā kartē deportetie.kartes.lv.

Tiešraidi varēs vērot pašvaldības oficiālajā Youtube kontā "Jelgavas novads".

Tiešraides norises vieta: Pasta iela 37, Jelgava, LV-3001.