Karjeras izglītība Sociālā joma
KONFERENCE “NĀKOTNE GUDRĀ LAUKSAIMNIECĪBĀ”

Strauji tuvojas mācību gada noslēgums 9.klašu audzēkņiem. Ko darīt tālāk? Turpināt mācības vidusskolā vai – nākamo triju gadu laikā apgūt ne vien vidusskolas kursu, bet arī kādu praktisku arodu, lai sāktu pelnīt patstāvīgi? Vēl ir laiks izdomāt. Tādēļ aicinām skolēnus, viņu vecākus, kā arī pedagogus piedalīties tiešsaistes konferencē "Nākotne gudrā lauksaimniecībā" par iespējām jau pēc 9. klases iegūt profesionālu izglītību un ātrāk iekļauties darba tirgū, ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) .

Konference notiks 30.martā no pulksten 10.00 līdz 14:00 un būs skatāma www.llkc.lv, kā arī LLKC Facebook un Youtube kontā.

Ikviens interesents šajā dienā varēs iepazīt aktuālo profesiju pieprasījumu lauksaimniecībā, kā arī uzzināt, kurās skolās Latvijā tās iespējams apgūt.

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: "Valsts prezidents Kārlis Ulmanis savulaik sacījis: "Ja gribam strādāt līdzi pie Latvijas izveidošanas un nākotnes nodrošināšanas, ja gribam redzēt Latviju stipru, spēcīgu un mūžīgu, tad atminēsim, ka jāstiprina un jānodrošina vispirms pats spēka un mūžības pamats – lauki, lauksaimniecība, zemnieks”. Pašlaik Latvijas mūžīgumu var sākt apšaubīt, jo aizvien mazāk skolu jauniešu un jaunu cilvēku vispār, izvēlas savu dzīvi un darba mūžu saistīt ar laukiem un tajos nepieciešamajām profesijām. Kādēļ tā? Vai profesionālajai pēctecībai laukos traucē stereotipi par netīru darbu un zemu atalgojumu vai tomēr kas vairāk? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem kopīgi tad arī meklēsim šajā konferencē”.

Pasākumā būs pieejama informācija kā par atalgojumu un izaugsmes iespējām dažādās lauksaimniecības profesijās, tā par veiksmes stāstiem, izvēloties savu dzīvi un darbu saistīt ar laukiem.

Pieredzē par jaunu un zinošu darbinieku piesaisti dalīsies Latgales lielākās augkopības saimniecības “Kotiņi” īpašnieks Aldis Ločmelis. LLU Lauksaimniecības fakultātes dekāne Dace Siliņa informēs par profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu augstākās izglītības iespējas Latvijas Lauksaimniecības universitātē, bet Veterinārmedicīnas fakultātes dekāns Kaspars Kovaļenko atklās, kādēļ pats savulaik izvēlējies veterināriju. Konferencē piedalīties aicinātas 12 profesionālās izglītības iestādes no visas Latvijas, lai atbildētu uz jautājumu - kāpēc jaunietim būtu jāmācas tieši pie viņiem?

Iedvesmas konferences mērķauditorija – vispārizglītojošo skolu audzēkņi (7.- 9.klase), vecāki, skolu karjeras izaugsmes pedagogi, jaunatnes lietu speciālisti pašvaldībās, pamatskolas/vidusskolas pedagogi un – reģionu politikas veidotāji.

Konferencē piedalīsies:

 • Bebrenes vispārizglītojošā un profesionālā vidusskola;
 • Bulduru Dārzkopības vidusskola;
 • Daugavpils Būvniecības tehnikums. Izglītības programmas īstenošanas vieta "Višķi";
 • Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienība;
 • Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība;
 • Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienība;
 • Kandavas Lauksaimniecības tehnikums;
 • Malnavas koledža;
 • Ogres tehnikums;
 • Smiltenes tehnikums;
 • Vidzemes Tehnoloģiju un Dizaina tehnikums;
 • Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola;
 • Latvijas Lauksaimniecības Universitāte.