Iedzīvotājiem
Foto

Jelgavas novada pašvaldība konstatējusi tehnisku kļūdu 2023. gada 26. aprīļa saistošajos noteikumos Nr. 7 “Par licencēto makšķerēšanu un zemūdens medībām Lielupē Jelgavas novada administratīvajā teritorijā”. Noteikumu 13. punktā noteikts, ka licencētās zemūdens medības atļauts veikt dažādos Lielupes upes posmos Jelgavas novada administratīvajā teritorijā, kas norādītas noteikumu 5. pielikumā.

Saistošo noteikumu 5. pielikumā norādīts, ka zemūdens medības laika periodā no 1. aprīļa līdz 31.maijam ir aizliegtas Lielupes upes posmā no Staļģenes tilta augšpus līdz Bauskas novada administratīvās teritorijas robežai, kas apliecina, ka pārējos Lielupes upes posmos ir atļauts. Jānorāda, ka noteikumu 14. punktā noteiktā informācija šobrīd ir maldinoša, jo tehniskas kļūdas dēļ izdzēsts teikums “– Lielupē, posmā no Staļģenes (Emburgas) tilta augšup pret straumi līdz Bauskas novada administratīvās teritorijas robežai  (robežpunktu koordinātes 56.572794, 23.968089).”

Pareiza punkta redakcija ir:“14. Licencētās zemūdens medības attiecīgos Lielupes upes posmos ir atļautas visu gadu, izņemot laika periodā no 1. aprīļa līdz 31. maijam, kad licencētās zemūdens medības ir aizliegtas – Lielupē, posmā no Staļģenes (Emburgas) tilta augšup pret straumi līdz Bauskas novada administratīvās teritorijas robežai  (robežpunktu koordinātes 56.572794, 23.968089).”

Ņemot vērā iepriekš minēto aicinām zemūdens medniekus un kontrolējošās institūcijas pieņemt par pareizu noteikumu 13.punktu, kurā ir teikts, ka licencētās zemūdens medības atļauts veikt dažādos Lielupes upes posmos Jelgavas novada administratīvajā teritorijā, kas norādītas noteikumu 5. pielikumā.

Jelgavas novada pašvaldība uzsākusi saistošo noteikumu Nr. 7 grozījumu procedūru, taču, ņemot vērā to, ka grozījumi iespējami tikai ar jaunu saistošo noteikumu izdošanu par grozījumiem esošajos saistošajos noteikumos, nepieciešams papildus laiks dokumentu noformēšanai.

Jautājumu gadījumā lūdzam vēsties pie Jelgavas novada Īpašuma pārvaldes Vides pārvaldības nodaļas vadītājas Daces Gražule t.22002558, e-pasts: dace.grazule@jelgavasnovads.lv.