Kultūra
Gaisma koris

Jelgavas novada senioru koris "Gaisma" diriģentes Sanitas Šefleres vadībā ir iekļuvis XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku koru konkursa fināla “Koru kari” dalībnieku vidū.

Senioru koru uzstāšanās notiks 1. jūlijā Rīgas Latviešu biedrības namā no plkst. 12.00. Konkursā kori izpildīs divas dziesmas - obligāto skaņdarbu no Svētku koncertu koprepertuāra un latviešu komponista oriģināldziesmu vai tautasdziesmas apdari a cappella. Konkursa norisei tiešraidē varēs sekot līdzi LTV7 un LR3.

Gaismas koris

Koru konkursa fināls “Koru kari” ir Latvijas labāko amatierkoru finālsacensības, kas norisinās jaukto, vīru, sieviešu, kā arī senioru koru kategorijās. Dalībnieku sniegumu vērtēs starptautiska žūrija.

Jāpiemin, ka Latvijas Nacionālais kultūras centrs, ņemot vērā koru koncerta koprepertuāra pārbaudes un svētku dalībnieku atlases skates rezultātus, koru konkursa finālam “Koru kari” izvirzījis piecus labākos senioru korus no visas Latvijas, proti, VEF Kultūras pils senioru sieviešu kori “Daugavas vanadzes”, Rīgas Latviešu biedrības senioru kori "Erelbe", Ogres novada senioru jaukto kori "Altera", Mārupes kultūras nama senioru kori "Noktirne" un Jelgavas novada senioru kori "Gaisma".

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki, kas šoreiz notiek tradīcijas 150 gadu jubilejas zīmē, Rīgu pieskandinās no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam. Jelgavas novadu svētkos pārstāvēs  662 dalībnieki no 34 kolektīviem, tostarp - septiņpadsmit deju kolektīvi, seši kori, pieci vokālie ansambļi, mazākumtautību folkloras kopa, piecas tautas lietišķās mākslas studijas. Vairāk par Jelgavas novada kolektīvu dalību svētkos https://www.jelgavasnovads.lv/lv/jaunums/uz-dziesmu-un-deju-svetkiem-posas-34-jelgavas-novada-kolektivi.