Pieredzes stāsti
Grupas bilde

Agnese Zviedrāne, Jelgavas novada Jauniešu Padomes pārstāve no Zaļenieku pagasta, dalās savā pieredzes stāstā pirmajā jauniešu starptautiskā apmaiņā, kas noritēja Slovēnijā, Krško:

“Vienmēr biju gribējusi braukt uz starptautisko apmaiņu. Kad pienāca šis brīdis, tad sāku baidīties.

No Latvijas devāmies pieci, savā starpā nepazīstami, jaunieši. Es biju vienīgā, kura pārstāvēja Jelgavas novadu. Tas ir gods un lepnums, kā arī prestižs. Tas mni biedēja, jo nekad par sevi un savām prasmēm neesmu bijusi tik pārliecināta cik gribētos.

Ceturtdienas vakarā ar diviem sava brauciena dalībniekiem satikāmies lidostā un kopā devāmies ceļā. Mans pirmais lidojums. Baisi, bet ļoti forši. Ja neskaita nolaišanās spiedienu un pāris stundu klusāku dzirdēšanu pēc tam. Mans koferis mani nodeva un atstāja rokturi manās rokās, bet tas taču nekas!

Mūsu transfēru pārcēla par 3 stundā vēlāk. Šo laiku draudzīgi pavadījām lidostā, kafejnīcā un uz soliņiem, kur nebijām vienīgie. Šie mirkļi palīdz iepazīt vienam otru. Lidostā gulēt nav slikti, mēs nebijām vienīgie.

Garais brauciens ar GoOpti, gandrīz 5 stundas. Bet izdevās pat pagulēt. Ap septiņiem kļuva gaišs un tuvojāmies Ljubljanai. Skaistie kalnu skati. Pirmās brokastis Ljubljanā, interneta medības. Turpinam ceļu ar vilcienu uz Krško. Mūsu galamērķi. Mani ceļabiedri bauda miegu, bet es nespēju aizmigt, kalni sniedzas gar pašu graffiti apzīmēto vilciena logu. Saules stari laužas caur mākoņiem. Upju krāces iet gar kalnu lejām. Pasaka. Brauciens ilga gandrīz 2 stundas. Miegs grib nākt ciemos.

Gandrīz 10 dienas ārpus Latvijas. Tas būs foršs pārbaudījums.

Biju ļoti sabijusies, bet mana latviešu komanda bija kā balsts, kas palīdz un pamudina atvērties, darboties un rīkoties.

Šīs jauniešu apmaiņas tēma bija par ilgtspējīgu dzīvošanu, zaļāku un pārdomātāku dzīvesveidu, kas paver skatu uz nākotni un tās iespējām. Temats ir man interesējošs, bet apmaiņas laikā sapratu, ka patiesībā, zinu pavisam maz no visa tā, kas tas patiesībā ir un cik plaši šis viss paveras, tā nav tikai atkritumu šķirošana, tā ir mūsu pašu domāšana un dzīves uztvere.

Iepazīt jaunus cilvēkus ir superīgi, iepazīt jaunus cilvēkus no citām valstīm ir vēl superīgāk.

Latvieši parādīja to, ka ikviens var atvērties un parādīt savu attieksmi pret citiem. Nav jābaidās no tā kā viss sanāks un kā būs, ir jāriskē, lai redzētu rezultātu un savas patiesās spējas.

Šī nedēļa Slovēnijā pagāja ļoti ātri, es nespēju aprakstīt savas emocijas un iespaidus. THAT WAS AMAZING. Mēs apguvām un uzzinājām daudz ko jaunu, noderīgu un iedvesmojošu.

Šīs dienas Slovēnijā atsvēra garo un nogurdinošo ceļu līdz turienei. Emocijas patiešām nav aprakstāmas, visu nedēļu biju laimīga un satraukta. Pat negribējās mājās braukt! Man, kā mājas bērnam, tas ir šokējoši, vienmēr ir gribējies ātrāk mājās, bet šoreiz viss bija citādi. Negribējās braukt prom un šķirties no visiem jaunajiem draugiem. Šī nedēļa bija neaizmirstama un pilna emocijām.

Esot ārzemēs sapratu, ka arī manas angļu valodas zināšanas nav tik vājas kā man bija licies. Manas runātprasmes atvērās esot uz vietas ar citiem cilvēkiem - sazinoties un uzklausot.

Pilnīgi noteikti iesaku visiem izmantot vsias iespējas, ko var izmantot! Šis piedzīvojums bija lielisks, neaizmirstams un ar lielu devumu nākotnei. Atbraucu atpakaļ kā cits cilvēks, pat domāju citādāk. Veiksmi visiem jauniešiem un arī tiem, kuri sirdī jūtas jauni, lai sapņi piepildās un atveras iespējas!”

Projektu organizē biedrība “Zavod Voluntariat” Slovēnijā,  finansē Eiropas Savienības programma “Erasmus+: Jaunatne darbībā”. Programmas ietvaros projekti galvenokārt tiek īstenoti, izmantojot neformālās izglītības metodes