Projekti
Latvija pārstāvēta starptautiskajā festivālā Emergence Francijā

No brauciena un dalības starptautiskajā mūzikas, mākslas, teātra un jauno tehnoloģiju festivālā Emergence, kas maija sākumā norisinājās Francijas pilsētā Marmandē, atgriezusies horeogrāfe un repetitore Santa Jankovska. Brauciens notika Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” projekta “Lauku māksla” ietvaros.

Brauciena mērķis bija demonstrēt savu mākslinieciskās jaunrades rezultātu pārējiem jomas profesionāļiem, prezentējot 15 minūšu garu performanci (dejas horeogrāfiju).

Stāsta Santa: “Ierašanās dienā, nokļūstot līdz Marmandes pilsētai, vakariņojām ar projekta organizatoriem un nedaudz apskatījām pilsētu. Pašā vakarā notika atklāšanas pasākums Le Plazas kinoteātrī, kur iepazināmies ar pārējiem māksliniekiem un projektā iesaistītajām personām.

Otrajā dienā plkst.11:00 bija sarunāta tikšanās ar skaņu un gaismas tehniķiem par performanci, kuras laikā notika arī īss mēģinājums uz skatuves. Dejas uzvedumam tika izmantots projektors, speciāla apgaismošana un precīza muzikālā materiāla atskaņošana, kas lieliski tika nodrošināta no tehnisko darbinieku puses.

Jau ap plkst.14:00 sākās performances. Kopumā tika rādīti 8 priekšnesumi. Piedalījās 6 jaunie mākslinieki no Francijas (dziesminiece, aktieris, divas dejotājas, ģitārists un dziedātājs), skulptore no Somijas, dziedātājs, dziesmu autors un pianists no Norvēģijas, kurš kā brīvprātīgais strādā Marmandē un es. Kad visi priekšnesumi bija beigušies, pēc īsas pauzes visi atkal sapulcējās skatītāju zālē uz priekšnesumu apspriedi, kurā katram no māksliniekiem tika izteikta kritika, ieteikumi turpmākajai darbībai un attīstībai. Skatītāji un dažādu jomu profesionāļi izteica savu viedokli un dalījās ar savām sajūtām, emocijām par redzēto. Šī apspriede notika franču valodā ar mazu tulkojumu angļu valodā runājošajiem.

Pēc pārrunām neliela pastaiga pa pilsētiņas centru un tad jau tika ēstas vakariņas un pārrunāts dienā piedzīvotais.”

attels