Sociālā joma
Latvijas ratiņbasketbola izlases sastāvā arī Jelgavas novada sportists

Latvijas ratiņbasketbola izlase no 11.jūlija līdz 19.jūlijam piedalījās Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrā, kas norisinājās Atēnās - Grieķijas piektajā lielākajā pilsētā Pirejā. Spraigā cīņā pret Horvātijas komandu , Latvijas sportisti guva pārsvaru un izcīnīja bronzas medaļu. Ratiņbasketbola izlases sportisti, tostarp arī Jelgavas novada sportists Vladimirs Saņuks, šodien atgriezās mājās.

Priekšpēdējā čempiona dienā spraigā cīņā pret Horvātijas komandu Latvijas komanda guva pārsvaru un pieveica Balkānu reģiona komandu.  Lai arī sākumā Horvātijas komanda izvirzījās vadībā, spēle tomēr noslēdzās ar uzvaru par labu Latvijas komandai - LAT 72:49 CRO (16:19, 32:28, 51:41). Rezultatīvākais "bronzas" spēlē bija Kārlis Gabranovs, gūstot 22 punktus.

Eiropas čempionātā komandu veidoja 12 spēlētāji: kapteinis Kārlis Podnieks (Tērvete), Kārlis Gabranovs (Kārsavas novada Ruskulova), Kaspars Turks (Babīte), Agris Lasmans (Valmiera), Ansis Bērziņš (Alūksne), Andrejs Kirillovs (Rīga), Dmitrijs Rukavišņikovs (Carnikava), Vladimirs Saņuks (Jelgava), Ralfs Bundziņš (Ranka), Gatis Veinbergs (Dobele) un Elvis Urga (Dobele).

Komandu trenē lietuviešu speciālists Nerijus Venckus, sporta ārsts – Mārcis Jakovičs (Madona), menedžeris – Aigars Miklāvs (Cēsis), Raimunds Beginskis (Līvāni).

Latvijas izlase turnīram gatavojās treniņnometnēs Priekuļos un Cēsīs.

Ratiņbasketbols ir viens no populārākajiem paraolimpiskajiem sporta veidiem, kas paraolimpisko spēļu programmā iekļauts kopš 1960.gada. Ratiņbasketbols ir ļoti līdzīgs parastajam basketbolam, jo, piemēram, laukuma izmēra dimensijas un groza augstums ir tieši tāds pats, kā jebkurā standarta basketbola laukumā.

Eiropas čempionātā 2016. gadā Latvijas komanda B divīzijā izcīnīja 5. vietu, bet 2018. gadā – 8. vietu. Pandēmijas dēļ 2020. gadā paredzētais turnīrs tika pārcelts uz 2021. gadu.

Foto: LBS