Uzņēmējdarbība Novada ziņas
LIAA Jelgavas biznesa inkubators uzņem jaunus dalībniekus

Zemgales reģiona uzņēmumi un biznesa ideju autori, kuri izstrādājuši konkurētspējīgus produktus vai pakalpojumus, vēlas attīstīt savu uzņēmējdarbību, aicināti pieteikties uzņemšanai Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas biznesa inkubatorā. Pieteikumus pirmsinkubācijas (PINK) un inkubācijas (INK) programmās varēs iesniegt no 1. līdz 22. martam.

LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā savus uzņēmumus attīsta tādi strauji augoši zīmoli kā bioloģisko tēju ražotājs “Divine Tea”, industriālo palešu bortu ražotājs “Latvia Packing” (Dobeles nov.), dizaina apģērbu radītājs “MAASA”, video pakalpojumu nodrošinātājs “SO SO Films”, interjera priekšmetu radītājs “Radošā darbnīca DABA” (Bauskas pilsēta un nov.), cūku pupu uzkodu ražotājs “Pupuchi”, amatalus ražotājs “Hopalaa” (Jelgavas nov.), sporta nūju lenšu aizvietotāju ražotājs “RocketGrip”, mājas kosmētikas ražotājs “Purenn”, kredītu brokeris “Jeff App”, (Jelgavas pilsēta), profesionālu ķermeņu kopšanas produktu ražotājs “FitoDroga” (Ozolnieku nov.), veselīgu saldumu un uzkodu ražotājs “Abra Foods” (Auces nov.), dabīgu palmu vaska sveču radītājs “Kristell” (Rundāles nov.), šūpuļkrēslu radītājs “PINU” (Vecumnieku nov.), ekskluzīvu konditorejas izstrādājumu nodrošinātājs “Gardumu Avēnija” (Iecavas nov.) un daudzi citi.

Kad biznesa ideja ir attīstības sākumposmā, jaunie uzņēmēji izmanto pirmsinkubācijas atbalstu savas idejas testēšanai un uzņēmējdarbības pamatu apguvei. Guntars Gulbis, mobilās aplikācijas ceļošanai Baltijas valstīs “Tours Across Baltics” izstrādātājs, pirmsinkubācijas programmas dalībnieks, atklāj: “Pieteikties bija uztraucoši, man personīgi tas bija liels izaicinājums, taču pirmsinkubācija sniedza iespēju objektīvi un kritiski izanalizēt savu biznesa projektu. Saprast tā vājās un reizē arī stiprās puses, atrast jaunus spēkus un motivāciju turpināt. Mani ļoti uzrunāja piesaistīto ekspertu lekcijas un patiesa vēlme palīdzēt un atbildēt uz katra inkubatorā esošā dalībnieka jautājumiem. Protams, nevar nepieminēt jaudīgo biznesa inkubatora kopienu, kurā ir brīnišķīgi un atsaucīgi cilvēki.”

Savukārt uzņēmumi, kas jau reģistrējuši savu darbību, veikuši tirgus izpēti un uzsākuši pārdošanu, izvēlas pretendēt uz inkubācijas atbalsta saņemšanu. LIAA Jelgavas biznesa inkubatora inkubācijas dalībniece Anita Pedāne, uzņēmuma SIA “Nordic Food” vadītāja, kas ražo ar vitamīniem un minerālvielām bagātinātu dzeramo ūdeni “B’MORE”, uzsver ieguvumus: “Mūsu uzņēmumam dalība inkubatorā ļāvusi augt un attīstīties daudz ātrāk. Īpaši nozīmīgi tas mums ir sākumposmā, kur inkubatora līdzfinansējums ļauj mums optimizēt ražošanas un produkta izstrādes izmaksas, kas pie mazākiem apjomiem ir augstākas. Aktīvi izmantojam līdzfinansējumu arī produktu popularizēšanai, piemēram, mājas lapas izstrādei un vides reklāmai. Nenoliedzami liels ieguvums ir arī plašs kontaktu loks, jauni sadarbības partneri un domubiedri, kas atbalsta ikdienā gan mazākos, gan lielākos uzņēmējdarbības jautājumos.”

Biznesa inkubatori piedāvā pirmsinkubācijas programmas dalībniekiem bezmaksas apmācību iespējas, mentoru konsultācijas un kopstrādes telpas, savukārt inkubācijas dalībniekiem ir pieejams arī finansiāls atbalsts grantu veidā. Biznesa inkubators nodrošina grantus līdz 50 % no attiecināmajām izmaksām dažādu pakalpojumu apmaksai un ražošanas iekārtu iegādei. Izejmateriālu iegādei uzņēmumi var piesaistīt līdzfinansējumu 30 % apmērā no attiecināmajām izmaksām.

49 % no inkubatora dalībniekiem ir izmantojuši finansiālo atbalstu, piemēram, produkta prototipa un dizaina izstrādei, grāmatvedības, loģistikas, juridiskajiem, mārketinga pakalpojumiem, telpu īres izmaksām, iekārtu un izejmateriālu iegādei. Inkubatora sniegtais finansiālais atbalsts nav aizdevums, bet gan līdzfinansējums uzņēmuma attīstībai un katrs uzņēmums var saņemt atbalstu līdz pat 200 tūkstošiem eiro.

LIAA biznesa Inkubatori ir Latvijas Republikas un Eiropas Savienības atbalsta programma, kura ir veidota, iedvesmojoties no jaunuzņēmumu biznesa kultūras un darba metodoloģijas. Apmācības ir organizētas brīvā formātā, fokusējoties uz uzņēmēju interesēm un apgūstamo zināšanu nepieciešamību. Tā ir lielākā jauno uzņēmumu kopiena un kontaktu tīkls Latvijā.

Jaunie uzņēmēji no Jelgavas pilsētas, Jelgavas, Ozolnieku, Bauskas, Dobeles, Tērvetes, Rundāles, Auces, Iecavas un Vecumnieku novada aicināti vairāk informācijas par biznesa inkubatoru programmu un pieteikšanās kārtību iegūt, rakstot uz LIAA Jelgavas biznesa inkubatora e-pastu jelgava@liaa.gov.lv, kā arī LIAA tīmekļa vietnē.

LIAA Jelgavas biznesa inkubators organizē 2 tiešsaistes attālinātās “INFO stundas”: 26. februārī plkst. 13.00 (par pirmsinkubāciju) un plkst. 15.00 (par inkubāciju), kuru laikā varēs vairāk uzzināt par inkubatora sniegtajām atbalsta iespējām, kā arī uzdot jautājumus biznesa inkubatora darbiniekiem. Papildu informācija un reģistrācija tiešsaistes semināriem.

LIAA biznesa inkubatoru programmu finansē Latvijas Republika un Eiropas Reģionālais attīstības fonds projektā “Reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators”.

Informāciju sagatavoja:
LIAA Jelgavas biznesa inkubatora

Vecākā projektu vadītāja

Renāte BēranteTālrunis:

+371 28661058

E-pasts: jelgava@liaa.gov.lv