Foto

9. un 10. martā Jelgavas novada Līvbērzes pagastā notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargu mācības.

Mācību uzdevumi tiks veikti gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā. Mācībās tiks trenētas praktiskās iemaņas vadīt sešriteņu mototehniku “Bombardier MAX 650”, lai nepieciešamības gadījumā būtu gatavi izmantot šos transportlīdzekļus, pārvietojoties sarežģītā un šķēršļotā apvidū.

Mācību laikā Jelgavas novada Līvbērzes pagastā zemessargi neizmantos mācību munīciju. Pa autoceļiem Jelgavas novada Līvbērzes pagasta teritorijā iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās. Mācību norises vietas pēc mācībām tiks sakoptas.

Mācības notiks ar AS “Latvijas valsts meži” un Jelgavas novada pašvaldību saskaņotās teritorijās.


Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties Zemessardzes mājaslapā www.zs.mil.lv.

Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljonā, Jelgavas valsts pilsētas un novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruņa numuru 25424404, rakstīt uz e-pasta adresi 52bn@mil.lv vai personīgi ierasties vienībā – Jelgavā, Dambja ielā 22. Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv. Vairāk informācijas tīmekļvietnē www.klustikaravirs.lv.

Pateicamies iedzīvotājiem par atbalstu Latvijas aizsardzības stiprināšanā.

Foto: no Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona arhīva

Informāciju sagatavoja:
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba
Komunikācijas daļa