Novada ziņas
112

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) paziņojis, ka nodarbināto trūkuma dēļ īslaicīgi un periodiski uz laiku plāno apturēt atsevišķu posteņu darbību. Šobrīd tiek plānots, ka darbības apturēšana varētu skart 18 posteņus, tostarp  Elejas posteni Jelgavas novadā. 

Darbības apturēšana nozīmē, ka posteņa darbinieki nedosies uz operatīvajiem izsaukumiem no konkrētā posteņa, bet no tuvākajām struktūrvienībām, kas atrodas Jelgavā, Bauskā un Dobelē, taču jārēķinās, ka palielinoties attālumam no notikuma vietas līdz VUGD postenim, palīdzība ugunsnelaimes vai cita apdraudējuma gadījumā varētu nebūt savlaicīga.

Reaģējot uz radušos situāciju, 1. novembrī sasaukta Jelgavas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas sēde, kuras laikā tika pārrunāti iespējamie risinājumi, lai nodrošinātu ugunsdzēsības un glābšanas darbus Elejas posteņa pārziņas teritorijā.  Sēdē piedalījās Jelgavas novada un Jelgavas valstspilsētas vadība, kā arī VUGD pārstāvji, kuri vienojās par nepieciešamību rakstiski vērsties pie valdības ar aicinājumu risināt radušos situāciju, nodrošināt glābšanas dienestu darbību un novērst civilās aizsardzības spēju mazināšanos. 

25. oktobrī Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “LATRAPS” Elejas graudu pirmapstrādes kompleksā notika vietējā līmeņa praktiskās civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas mācības, kurās piedalījās pārstāvji no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts vides dienesta, Valsts policijas, Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada pašvaldības. 

Mācību mērķis bija pārbaudīt un pilnveidot izveidoto kārtību un pasākumus, kas noteikti uzņēmuma civilās aizsardzības plānā, pārbaudīt iesaistīto institūciju un uzņēmuma sadarbību, kā arī izvērtēt amatpersonu spēju novērtēt situāciju un pieņemt lēmumus. 

Mācību laikā Jelgavas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisija, kuras sastāvā ir arī Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis, un uzņēmuma „LATRAPS” vadība pārrunāja radušos situāciju un iespēju sniegt savstarpēju palīdzību ugunsgrēku dzēšanā un glābšanas darbos. 

Viens no situācijas risinājumiem, lai nodrošinātu ugunsdzēsības un glābšanas darbus Elejas posteņa teritorijā, ir brīvprātīgo ugunsdzēsēju vienības izveide, kas būtu kā papildus drošības garants iedzīvotājiem un arī uzņēmējiem situācijā, kad Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta posteņa darbība Elejā uz laiku apturēta.

Jelgavas novada pašvaldība sekos līdzi situācijas attīstībai un meklēs piemērotāko risinājumu, lai iedzīvotājiem nebūtu bažas par to, ka ārkārtas situācijā palīdzība varētu kavēties.