Sociālā joma
“Nākamā pietura Zemgale!” Jelgavas piedāvājums 24.-25. jūlijs

Zemgales plānošanas reģions sadarbībā ar Jelgavas reģionālo tūrisma centru, Zemgales reģiona tūrisma informācijas centriem un tūrisma uzņēmējiem izstrādājis vasaras aktivitāšu ciklu “Nākamā pietura Zemgale”. Akcijas dalībnieki - Zemgales amatnieki, mājražotāji, saimniecības, ražotnes, pilis, muižas un citi tūrisma pakalpojuma sniedzēji piedāvā īpašu izklaides programmu gan individuāliem ceļotājiem, gan ģimenēm ar bērniem katru nedēļas nogali no jūlija līdz pat septembrim. Aktivitātē piedalās arī Jelgavas pilsētas un novadu tūrisma pakalpojumu sniedzēji piedāvājot individuālajiem apmeklētājiem un ģimenēm ekskursijas, degustācijas, meistarklases un citas aktivitātes. Šajā nedēļas nogalē, 24. un 25.jūlijā ikviens aicināts viesoties Jelgavas pilsētas apskates objektos, kā arī Jelgavas novada saimniecībās un muižās.

Sestdien, 24. jūlijā, Jelgavas pils gaida apmeklētājus. Pulksten 11 notiks gardēžu programma “Karstā šokolāde ar augļiem hercoga rezidencē” un pulksten 14 - tematiskā ekskursija "Garšaugi hercoga virtuvē". Visiem apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Jelgavas pili un apmeklēt izstādi “Pavārgrāmatas. Laikmeta garšas”. Saldumu mīļi laipni gaidīti Karameļu darbnīcā, kur pulksten 11; 13 un 14 latviešu valodā, bet pulksten 12 krievu valodā notiks ekskursijas un karameļu gatavošanas šovs. Dalībniekiem būs iespēja arī pašiem pagatavot savu karameli un piedalīties izaicinājuma spēlē. Sestdien ceļotāji ir aicināti doties arī ārpus pilsētas un iepazīt Jelgavas novada ražotājus. SIA "Livonijas dzintars" pulksten 10, 12, 14, 16 un 18 gaidīs apmeklētājus uz izzinošu lekciju par kristāliem, to daudzveidību un iedarbību. Interesenti varēs pagatavot enerģētiskās vannas sāli ar dzintaru. Valgundes pusē ciemos gaidīs dzērienu ražotne "Tīreļu dzītuve". Šeit pulksten 11, 13 un 15 notiks ekskursijas stiprināto dzērienu ražotnē un būs iespēja iegādāties produkciju.

Svētdien, 25. jūlijā, pārsteigumus varēs sagaidīt Svētes pusē, kur Svētes pils lapenē pulksten 12 un 14 stāstīs par pils vēsturi un atjaunošanas plāniem. Savukārt, no pulksten 11 līdz 15 Svētes Bērnu un jauniešu izglītības iniciatīvu centrs Jāņa Zariņa vadībā piedāvās aktivitātes bērniem un jauniešiem Svētes pils pagalmā. Turpat varēs satikt arī mājražotājus Mītavas čiekurs un Svētes Lejnieki. Apmeklētāji varēs degustēt ugunskurā gatavotu čiekurzapti un piedalīties dažādās aktivitātes. Svētes pils pagalmā būs pieejama Kļavu Kafija, kas piedāvā dažādus kafijas dzērienus. Interesenti varēs apskatīt izstādes “Laika pēdas- Atvērts sarunai” eksponātus (pudeles no Svētes upes, kas transformētas mākslas objektos mākslinieces Ilzes Apines vadībā). Svētes keramikas darbnīcā no pulksten 11 līdz 15 notiks radošas aktivitātes un darbošanās ar mālu, būs iespēja izgatavot un apdedzināt savu māla darbiņu.

Vasaras garumā aktivitāšu cikla ietvaros tiks piedāvāti arī citi tūrisma objekti Jelgavas pilsētā un apkārtnē. Pieteikšanās apmeklējumiem obligāta. Vairāk par aktivitāšu norises laikiem un ieejas cenām variet iepazīties www.visit.jelgava.lv.

Apmeklējot tūrisma objektus, aicinām būt atbildīgiem un ievērot valstī pieņemtos distancēšanās noteikumus.