Kultūra Dziesmu un deju svētki
Dziesmu un deju svētki

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki, kas šoreiz notiek tradīcijas 150 gadu jubilejas zīmē, Rīgu pieskandinās no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam. Jelgavas novadu svētkos pārstāvēs  662 dalībnieki no 34 kolektīviem, tostarp - septiņpadsmit deju kolektīvi, seši kori, pieci vokālie ansambļi, mazākumtautību folkloras kopa, piecas tautas lietišķās mākslas studijas.

2. jūlijā novada kolektīvi līdzās pašvaldības vadībai dosies svētku gājienā “Novadu dižošanās”, kas tradicionāli sāksies pie Brīvības pieminekļa un noslēgsies pie Dailes teātra. Šogad atzīmējam izcilā novadnieka, kultūras darbinieka, latviešu horeogrāfa, deju kolektīvu vadītāja un Deju svētku virsvadītāja, par “Zemgales deju ķēniņu” dēvētā Viļa Ozola simtgadi. Viņam par godu Jelgavas novada kolektīvi gājienā rotāsies ar ozollapu vītni un vainagiem, kā arī cildinās viņa daiļradi, atgādinot par devumu latviešu tautas dejas vēsturei, dziesmu un deju svētku tradīcijai, Latvijas kultūrai. Plānots, ka Zemgale gājienu uzsāks ap pulksten 13.30.

Jelgavas novada kolektīvi svētku ietvaros piedalīsies dažādos pasākumos - senioru kolektīvu koncertā "Klusums reiz par tautu tapa", koru lielkoncertā "Tīrums. Dziesmas ceļš",  deju lieluzvedumā “Mūžīgais dzinējs”, tautu dienā “Raduma spēks”,  noslēguma koncertā "Kopā Augšup", vokālo ansambļu sadziedāšanās pasākumā Esplanādē un tautas lietišķās mākslas izstādē “Mēs”.  Savukārt tautas lietišķās mākslas studijas “Nākotne” un tās filiāles “Zemgale” no Glūdas pagasta dalībnieču darinātie tautastērpi būs apskatāmi skatē "Mēnesnīcā".

Vairāk par svētku programmu un kolektīvu dalību pasākumos lasi ŠEIT

Interviju ar Kultūras pārvaldes vadītāju Anitu Lieknu par Jelgavas novada kolektīvu gatavošanos svētkiem lasi pašvaldības izdevuma "Jelgavas Novada Ziņas" jūnija numurā ŠEIT.