Domes sēde Domes priekšsēdētājs
Foto

Atsaucoties uz septiņu deputātu rosinājumu sasaukt domes sēdi jauna Jelgavas novada domes priekšsēdētāja ievēlēšanai, šodien – 10. jūlijā noritēja ārkārtas sēde, tomēr balsu vairākumu neiemantoja neviena no izvirzītajām kandidatūrām. Sasauktā domes ārkārtas sēde noslēdzās bez rezultāta.

5. jūlijā Jelgavas novada pašvaldībā tika saņemts septiņu deputātu iesniegums ar lūgumu nodrošināt Jelgavas novada domes priekšsēdētāja ievēlēšanu. Iesnieguma autori bija gan trīs deputāti no Latvijas Zaļās partijas - Andris Ozoliņš, Jānis Kažotnieks un Ģirts Neija, deputāte Irina Dolgova (sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa"), Artūrs Semjonovs (Jaunā Vienotība), gan divi deputāti no Latvijas Zemnieku savienības – Pēteris Veļeckis un Jānis Počs. Deputāti savu iesniegumu pamatoja ar ilgstošo pašvaldības darbu bez domes priekšsēdētāja, kas var rezultēties ar domes atlaišanu. Pašlaik Jelgavas novada domei darbs jau trīs mēnešus rit bez domes priekšsēdētāja pēc tam, kad no amata atbrīvoja Madaru Lasmani.

Rezultējoties deputātu sarunām par potenciālo jauno domes priekšsēdētāju, uz domes sēdi šodien balsojumam tika izvirzītas divas kandidatūras – Andris Ozoliņš no Latvijas Zaļās partijas, kas šajā domes sasaukumā sākotnēji ieņēma domes priekšsēdētāja vietnieka vietu un deputāts no partijas “Latvijas attīstībai” - Emīls Dobrājs.

Domes sēdē piedalījās visi 19 domes deputāti. Pirmajā kārtā par Andri Ozoliņu balsoja astoņi domes deputāti, bet par Emīlu Dobrāju seši. Ņemot vērā balsu pārsvaru, deputāts Andris Ozoliņš tika izvirzīts uz otro balsojuma kārtu, kas noslēdzās bez rezultāta, jo par A. Ozoliņu balsoja astoņi domes deputāti. Domes priekšsēdētāja ievēlēšanai kopā ir nepieciešamas desmit balsis.

Tā kā deputātiem neizdevās balsojumā vienoties par jauno domes priekšsēdētāja apstiprināšanu, tad Jelgavas novada pašvaldības darba nepārtrauktību saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām” periodā līdz jaunās domes priekšsēdētāja ievēlēšanai turpinās nodrošināt domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vītola (Latvijas Zemnieku savienība).