Novada ziņas
Noslēgušies būvdarbi Zaļenieku kapličai

Zaļenieku evaņģēliski luteriskās baznīcas kapos šoruden noslēgušies darbi pie kapličas būvniecības un teritorijas labiekārtošanas.

Kapliča Zaļenieku evaņģēliski luteriskās baznīcas kapos Jelgavas novada investīciju plānā bijusi jau vairākus gadus. Pagasta pārvalde aktīvi tehniskā projekta izstrādē sāka iesaistīties jau 2014. gadā. Savukārt kapličas celtniecības darbi tika aizsākti 2017. gada rudenī. 

Zaļenieku baznīcas kapi ir sabiedriski nozīmīga vieta, kapos ik gadu notiek luterāņu kapu svētki, tiek rīkoti svecīšu vakari un atceres pasākumi. Kopā Zaļenieku pagasta teritorijā ir trīs kapsētas, bet kapličas līdz šim nebija, līdz ar to cilvēki tika izvadīti no kapličas Tērvetē.

Būvdarbus objektā pēc arhitektes Aijas Ziemeļnieces izstrādā būvprojekta veica uzņēmums SIA “Telms”. Jaunuzbūvētās kapličas apjoms ir teju 120 kvadrātmetri. Būves plānojumā iekļauta atvadu zāle, palīgtelpa kapu inventāra novietnei un noliktava. Kapliča ir izbūvēta tieši iepretim baznīcai, lai kompozicionāli tās abas atrastos uz vienas ass. Tāpat pie kapličas izveidota arī autostāvvieta un veikta teritorijas apzaļumošana, proti, no baznīcas līdz kapličai izveidota liepu aleja. Būvdarbu kopējās izmaksas sastāda 168 091,07 EUR.