Novada ziņas
Foto

29. novembrī, godinot Brīvības cīņās kritušos 14 Latvijas Kara skolas kadetus, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas audzēkņi veiks piemiņas skrējienu no Vareļu pieminekļa Jelgavas novadā līdz Ezermalas ielai Rīgā.  Skrējiena sākums plkst. 10.00. Savukārt plkst. 9.20 pie pieminekļa sāksies piemiņas pasākums, kurā piedalīsies Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis un Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektors pulkvedis Māris Utināns.

Maršruts ir sadalīts 14 posmos, katrs posms būs veltīts vienam no 14 kritušajiem  kadetiem. Vareļu piemineklis, no kura tiks uzsākts piemiņas skrējiens, veltīts Latvijas Kara skolas 14 kritušajiem kadetiem, kas 1919. gada novembrī krita cīņās pret Bermonta karaspēku atkāpjoties uz Daugavas labo krastu un pie Vareļu mājām.

18. novembrī, izmantojot pārspēku, bermontieši sāka aplenkt kadetus, kuri atradās pie Vareļu mājām. Izlaužoties no draudošā aplenkuma, 12 kadeti krita, septiņi tika ievainoti un evakuēti, bet divi – saņemti gūstā. 21. novembrī Latvijas Kara skola saņēma pavēli atgriezties Rīgā un uzsākt mācības. 1919. gada 1. decembrī kadeti uzsāka mācības, un nepilnu divu mēnešu laikā 14 kadeti tika apbalvoti ar Lāčplēša kara ordeni.

Iedzīvotāju ievērībai!

Piemiņas skrējiena laikā tiks šķērsots Jelgavas novads, Olaines novads, Mārupes pagasts, kā arī Rīgas pilsēta, katrā posmā piedalīsies 14 karavīri atstarojošās vestēs, divās kolonnās, pa ceļa labo pusi ar pavadošo transportu (militārā policija ar bākugunīm).

Aicinām iedzīvotājus neuztraukties redzot karavīru pārvietošanos un ar sapratni izturēties pret notiekošo piemiņas skrējienu.

Operatīvā informācija par Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas aktivitātēm iespēju robežās tiek publicēta Facebook un Instagram lapā @aizsardzibasakademija.

Foto: Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmija