Jaunatne Jauniešiem Pasākumi Projekti
Novada jauniešu tikšanās ar deputātiem pasākumā “Kafija ar politiķiem”

19. oktobra pēcpusdienā Jelgavas novada Jauniešu domes pārstāvji tikās ar Jelgavas novada domes pārstāvjiem, lai neformālā gaisotnē, baudot kafijas vai tējas tasi, diskutētu par jauniešiem aktuālām tēmām un sadarbības iespējām nākotnē.

Jelgavas novada jauniešu dome tika izveidota š.g. 9.oktobrī, un jau 19.oktobrī tās pārstāvji tikās ar novada deputātiem, lai diskutētu par jauniešiem aktuālām tēmām: 

  • Kā mazināt jauniešu smēķēšanu skolās?
  • Atvērtie grupu treniņi jauniešiem pagastos - kā pie tādiem tikt?
  • Sadarbība starp Jelgavas novada domi un Jelgavas novada jauniešu domi;
  • Mobings skolās - kā to apturēt? Risinājumi;
  • Nav pietiekams pasākumu un interešu izglītības piedāvājums jauniešiem - kā to uzlabot?
  • Mentora pakalpojuma pieejamība jauniešiem jauniešu centros un telpās.

Pasākums iesākās ar nelielu mulsumu, taču drīz vien pārauga čalojošās sarunās, kurās visi runā viens ar otru kā līdzīgs ar līdzīgu. Jaunieši kopā ar deputātiem diskutēja par katru no iepriekšminētajām jauniešu izvirzītajām tēmām un izstrādāja konkrētas rekomendācijas un risinājumus, kurus prezentēja pasākuma noslēgumā. 

Pasākumā piedalījās Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis, izpilddirektore Līga Lonerte un deputāti – Pēteris Veļeckis, Oskars Cīrulis un Emīls Dobrājs.

“Kafija ar politiķiem” bija noslēdzošais pasākums projektā “Jauniešu līdzdalības sistēmas pilnveide Jelgavas novadā”.

Valsts jaunatnes programmas logo

Projekts Nr. VP2023-5/10 “Jauniešu līdzdalības sistēmas pilnveide Jelgavas novadā” īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas2023.-2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.