Izglītība Jaunatne Vide
Aizupes pamatskolas komanda

Jau devīto reizi Vides izglītības fonds organizēja izglītojošu un pieredzes apmaiņas pasākumu –Ekoskolu ziemas forumu, kas norisinājās Rīgas Rīnužu vidusskolā no 23. līdz 25. februārim. Tajā pulcējās ap 300 jauniešiem un pedagogiem no visas Latvijas, tostarp arī Jelgavas novada ekoskolu komandas no Ozolnieku vidusskolas, Kalnciema vidusskolas, Aizupes pamatskolas, Šķibes pamatskolas un Vilces pamatskolas.

Ekoskolu ziemas forumā jaunieši un pedagogi piedalījāss vides aizsardzību un izglītību saistītās mācībās un praktiskās nodarbībās. Tika pievērsta uzmanība aktuālām tēmām - klimata pārmaiņu saiknei ar mūsu ikdienas izvēlēm pārtikas, transporta, enerģijas un ikdienas ieradumu jomās, vides piesārņojumu, aprites ekonomikas principiem un to praktisku īstenošanu ikdienā, bioloģiskās daudzveidības izzušanas iemesliem un nepieciešamajām rīcībām.

Forums nav tikai par izglītību, kopā būšanu un pieredzes apmaiņu, bet arī par rīcību - forumā skolu komandas, izmantojot iegūtās zināšanas, izstrādās konkrētas idejas, ko pēc tam īstenos, atgriežoties savās skolās.

Par  pieredzēto forumā  stāsta to dalībnieki:

"Šī bija lieliska pieredzes apmaiņa. Jauniešiem un pedogogiem bija iespēja aktīvi iesaistīties vides izglītības aktivitātēs – akcijās, kampaņās, konkursos, apmācībās, pieredzes apmaiņās, forumos u.c., uzzinājām ļoti daudz jaunu, noderīgu informāciju ar aizrautīgiem lektoriem. Jauniešiem patika nakts trase un Sudden light koncerts". (Kalnciema vidusskola).

"Jaudīgs pasākums, kurā kopā sanāca vienādi, bet tai pat laikā dažādi domājoši jaunieši un pedagogi. Eko Ziemas forumā 2024 ieguvām jaunas draudzības, jaunas zināšanas un pārliecību, ka tikai kopā darot, varam uzlabot savu apkārtējo vidi". (Aizupes pamatskola)

"Lielisks pasākums ar ekoloģisku ievirzi, ar atkalredzēšanos pedagogiem, ar jauniem draugiem skolēniem un, protams, daudzām idejām, zināšanām par vides izglītībā aktuālām lietām". (Vilces pamatskola)

"Ozolnieku vidusskolas jaunieši uzskata, ka nodarbība "Maz-atkritumu dzīvesveids - mīti un patiesība" bija ļoti vērtīga. Šajā nodarbībā jaunieši balsoja par savu viedokli.Jauniešiem patika sadarboties grupās ar citu skolu jauniešiem. Mēs,skolotājas,esam gandarītas par nodarbībām kopā ar ornitologu Viesturu Ķerus un entomologu Voldemāru Spuņģi. Idejas  stundām smēlāmies Guntas Kalvānes, Evas Katajas un Annas Doškinas nodarbībās". (Ozolnieku vidusskolas skolotāja Inta Vaškeviča)