Sociālā joma
Novada svētku sajūtu šogad izjūti radio SWH ēterā!

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, ka nav iespējams pulcēties kopā uz ierastajiem Jelgavas novada svētkiem, pašvaldība šogad novada iedzīvotājiem piedāvā neordināru risinājumu – “satikties” radio SWH ēterā! 22.maijā, dienā, kad ierastos apstākļos tiktu svinēti novada svētki, Elejas muižas parkā ieradīsies radio SWH mobilā studija, kura no pulksten 09:00 līdz 13:00 ar dzīvā ētera starpniecību ļaus ikvienam klausītajam iepazīt Jelgavas novadu un dzīvās sarunās būt kopā ar astoņiem Jelgavas novada pašvaldības augstāko apbalvojuma saņēmējiem. Četru stundu radio programmā būs iespēja dzirdēt astoņus dažādus pieredzes stāstus, astoņus dažādus dzīves gājumus, kuri savijušies kopā ar Jelgavas novadu.

Jelgavas novada pašvaldība ik gadu divreiz gadā rīko svinīgās pieņemšanas pie domes priekšsēdētāja - vienu novembrī par godu valsts svētkiem, kad apbalvojumi tiek piešķirti cilvēkiem par īpašiem nopelniem vai profesionālu ieguldījumu, sasniegumiem kādā no jomām, un otra pieņemšana tiek organizēta maijā par godu novada svētkiem, šajā reizē godinot un piešķirot nominācijas dažādiem novada uzņēmējiem. Sākotnējā iecere novembra nenotikušo godināšanas ceremoniju pārcelt uz maija pasākumu, cerībā, ka pulcēšanās ierobežojumi būs atcelti, diemžēl nevar īstenoties. Tamdēļ Jelgava novada pašvaldība lēmusi par neierastu scenāriju un piedāvā saviem 2020. gada godināmajiem cilvēkiem viesoties radio SWH izbraukuma studijā.

“Šis gads izvērties citāds nekā sākotnēji iecerēts, kopš pavasara mums nācies pieņemt virkni ierobežojumu. Taču par spīti Covid-19 mestajiem izaicinājumiem Jelgavas novada cilvēkos mājo spīts darbus, procesus un lietas paveikt pēc vislabākās sirdsapziņas. Vai tā būtu kultūras, izglītības, vēstures, medicīnas, sabiedrisko aktivitāšu vai kāda cita joma, katrā ir kāds, kurš par saviem nopelniem profesionālajā un sabiedriskajā darbībā citu vidū īpaši izceļams, un arī šoreiz šie cilvēki tika pamanīti un pieteikti aizvadītajā gadā Jelgavas novada augstākajiem apbalvojumiem “Goda diploms” un “Atzinības raksts”. Man patiess prieks, ka esam raduši risinājumu, lai varētu tikties ar apbalvojuma saņēmējiem. Aicinu 22. maijā pieslēgties SWH radio stacijai un uzklausīt mūsu novada ļaudis. Katra godināmā persona izceļas ar savu personību un savu ieguldījumu Jelgavas novada labā”, stāsta Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune.

Četru stundu radio programmā katram godināmajam iedalīts savs ētera un sarunas laiks ar radio personībām:

09:15-09:22 - Inese Reinvalde - Jelgavas novada pašvaldības Atzinības raksta saņēmēja par nozīmīgu profesionālo ieguldījumu jaunatnes izglītošanā, tautas kultūras mantojuma saglabāšanā;

09:45-09:52 - Dagnis Dedumietis - Jelgavas novada pašvaldības Goda diploma saņēmējs par nozīmīgu ieguldījumu Jelgavas novada popularizēšanā, lokālpatriotiskās bāzes veidošanā un Ziemassvētku kauju muzeja attīstībā;

10:15-10:22 - Kristīne Kode - Jelgavas novada pašvaldības Goda diploma saņēmēja par izciliem sasniegumiem jauniešu neformālās izglītības īstenošanā, jauniešu iesaistē vietējās kopienas, valsts un starptautiskās aktivitātēs, jauniešu izaugsmes veicināšanā;

10:45-10:52 - Māris Avotiņš - Jelgavas novada pašvaldības Atzinības raksta saņēmējs par nozīmīgu profesionālo ieguldījumu uzņēmējdarbības attīstībā Jelgavas novadā;

11:15-11:22 - Angeļa Pekule - Jelgavas novada pašvaldības Atzinības raksta saņēmēja par ilggadēju, profesionālu un nesavtīgu darbu sabiedrības labā;

11:45-11:52 - Valentīns Toleiķis - Jelgavas novada pašvaldības Atzinības raksta saņēmējs par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas valsts Zemessardzes popularizēšanā, jaunatnes patriotiskajā audzināšanā;

12:15-12:22 - Broņislava Berga - Jelgavas novada pašvaldības Atzinības raksta saņēmēja par ieguldījumu Vilces pagasta senioru kustības izveidošanā, iedzīvotāju līdzdarbības veicināšanā un Jelgavas novada popularizēšanā;

12:45-12:52 - Raitis Ašmanis - Jelgavas novada pašvaldības Goda diploma saņēmējs par nozīmīgu ieguldījumu jauniešu muzikālajā izglītošanā un izaugsmē, Jelgavas novada un Latvijas popularizēšanā.

Pēc radio intervijām godināmās personas turpat brīvdabas apstākļos saņems priekšsēdētāja Ziedoņa Caunes pasniegtos pašvaldības augstākos apbalvojumus – apzeltītu vai sudraba vārpiņu – piespraudi kā elementu no novada ģerboņa, kas apliecina novada identitātes saistību ar lauksaimniecību, labu ražu, zelta vārpu nesto labklājību.