Foto

Četros Jelgavas novada pagastos - Elejā, Sesavā, Kalnciemā un Valgundē - janvārī un februārī Zemessardzes 52.kaujas atbalsta bataljons (ZS 52. KAB) ieplānojis vairākas zemessargu militārās apmācības. Mācības norisināsies gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā un tajās iecerēts izmantot mācību munīcijas un dūmu imitācijas līdzekļus, bet tie nekāda veidā neapdraudēs cilvēku dzīvību un veselību.

Elejas un Sesavas pagastos mācības notiks no 26. līdz 28. janvārim, Kalnciema pagastā no 9. februāra līdz 11. februārim un Valgundes pagasta Ložmetējkalna teritorijā no 24. līdz 25. februārim.

Zemessargu skaita ziņā visplašākās mācības plānotas Valgundes pagasta Ložmetējkalna teritorijā, kur kopumā zemessargu skaits iecerēts līdz 60, savukārt Sesavas un Elejas pagastā mācībās piedalīsies ap 25 zemessargiem. Kalnciema un Valgundes pagastu mācībās plānots izmantot arī transportlīdzekļus.

Pēc Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona sniegtās informācijas, mācību laikā netiks ietekmēta apkārtējā vide. Pēc mācībām ZS 52.KAB nodrošinās mācību vietas sakopšanu.

Foto: no 52.kaujas atbalsta bataljona arhīva