Izglītība Novada ziņas
Foto

Jelgavas novada domes deputāti 31. janvāra domes sēdē noteica atlīdzības apmēru par nekustamā īpašuma Ozolniekos, Skolas ielā 4B atsavināšanu - 445 100 eiro -  un apstiprināja aizņēmuma ņemšanu Valsts kasē 378 335 eiro apmērā tā iegādei.

“Līdz ar atlīdzības apmēra noteikšanu tiks sākta nekustamā īpašuma atsavināšana un līguma slēgšana. Līdztekus norit darbs pie ēkas apsekošanas atzinuma izstrādes, ko saskaņā ar tirgus izpētes rezultātiem veic SIA ”Būves birojs”.  Apsekošanas mērķis ir sagatavot tehnisko specifikāciju veicamajiem remonta un energoefektivitātes paaugstināšanas darbiem, ja tādi būs nepieciešami un ceram to īstenot trīs mēnešu laikā,” skaidro Jelgavas novada Īpašuma pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāja Vaiva Laimīte.

Ozolnieku Mūzikas skolas direktore Edīte Brūniņa atklāj, ka šis iestādei ir sen gaidīts brīdis: “Tas ieskicēs jaunu posmu skolas vēsturē! Pašreiz skola darbojas Ozolnieku Tautas nama pirmajā stāvā, kur tās rīcībā ir astoņas mācību telpas un kamerzāle, papildus mācību procesam tiek izmantotas vairākas telpas ēkas 2. stāvā, koncertiem izmantojam lielo zāli. Šajā mācību gadā skolā mācās 125 audzēkņi, kas apgūst kāda mūzikas instrumenta spēli – klavieres, akordeons, vijole, čells, flauta, saksofons, trompete, eifonijs un sitaminstrumenti, līdztekus iegūstot zināšanas mūzikas teorijā. Skolā darbojas divi orķestri – džeza orķestris un stīgu orķestris, audzēkņi dzied korī un spēlē ansambļos. Pateicoties ēkas iegādei, mums būs vairāk vietas, mācīties būs daudz ērtāk un realizēt savas radošās ieceres un plānus – vienkāršāk!”

Ieceri par nekustamā īpašuma iegādi Ozolnieku pagastā, Skolas ielā 4B, kas sastāv no 0,125 ha zemes gabala un būves 2287 m2 platībā, Jelgavas novada pašvaldība sāka izskatīt 2023. gada vasarā pēc iesnieguma saņemšanas no SIA “Baltijas Starptautiskā akadēmija”, kura informēja, ka vēlas pārdot sev piederošo īpašumu. Apzinoties samilzušo Ozolnieku Mūzikas skolas telpu problēmu un nepieciešamību pēc telpām arī citām pašvaldības iestādēm, pašvaldībā aizsākās darbs pie telpu apsekošanas un izpētes, izvērtējot to piemērotību pašvaldības funkciju nodrošināšanai un pašvaldības iestāžu vajadzībām.