Stacija "Cena"

Sabiedriskā transporta padome 27. oktobra sēdē lēmusi atcelt augustā pieņemto lēmumu un pagaidām neizslēgt dzelzceļa pieturas punktu “Cena” no vilcienu kustības sarakstiem. 

Vienlaikus Autotransporta direkcijai sadarbībā ar AS “Pasažieru vilciens” līdz 2024. gada jūnijam uzdots veikt pasažieru plūsmas monitoringu un informēt Sabiedriskā transporta padomi par secinājumiem, iekļaujot arī ekspertu pētījumus par Rīgas metropoles areāla sabiedriskā transporta plūsmas attīstības tendencēm. Savukārt Autotransporta direkcijai uzdots izstrādāt vienotu metodoloģiju datos balstītai pieejai dzelzceļa staciju un pieturas punktu iekļaušanai vai neiekļaušanai maršrutu tīklā.

Kā ziņots iepriekš, augustā Autotransporta direkcija paziņoja, ka saistībā ar nelielo pasažieru plūsmu Sabiedriskā transporta padome lēmusi līdz gada beigām slēgt sešas dzelzceļa pieturas, tai skaitā pieturu "Cena" Jelgavas novadā.

Sabiedriskā transporta padome nodarbojas ar vienotu reģionālo vietējo un starppilsētu maršrutu plānošanu, vienotas pieejas nodrošināšanu sabiedriskā transporta pakalpojumu plānošanā, pasūtīšanā, līgumu slēgšanā un valsts budžeta līdzekļu izlietošanā, kā arī ar vietējo iedzīvotāju un pašvaldību interešu apzināšanu un pārstāvēšanu.