Sociālā joma
Papildinās domes sēžu zāles aprīkojumu

Noslēdzoties iepirkuma procedūrai, noskaidrots darbu veicējs, kas Jelgavas novada pašvaldībai veiks domes sēžu zāles modernizāciju. Plānotā aprīkojuma papildināšana nepieciešama Administratīvi teritoriālās reformas kontekstā, jo jaunizveidotajā Jelgavas novada domē būs 19 deputāti līdzšinējo 17 vietā. Noslēgtais līgums ar uzņēmumu SIA “Biroteh” paredz ne vien domes sēžu telpu aprīkot ar divām papildus deputātu darba vietām, bet arī iegādāties un uzstādīt vairākas jaunas iekārtas, kas nodrošinās Jelgavas novada domei kvalitatīvāku saziņu un mūsdienu prasībām atbilstošu tehniku domes darba publiskošanai.

Esošais Jelgavas novada domes sēžu zāles aprīkojums uzstādīts pirms 11 gadiem, iekārtojot zālē darba vietas 16 novada deputātiem un domes priekšsēdētājam. Katra deputāta darba vieta ir aprīkota ar datoru un mikrofonu, kas, saslēdzoties visiem deputātiem vienotā sistēmā, nodrošina iespēju domes sēdi aizvadīt ērti un pārredzami. Tāpat  domes sēžu telpa aprīkota arī ar ierakstīšanas sistēmu, kas nodrošina iespēju ierakstīt un pēc tam publicēt audio ierakstus no domes sēdēm. 

“Iepirkums paredz domes sēžu telpai iegādāties jaunu domes deputātu mikrofonu diskusiju sistēmu, klausītāju un ziņotāju vajadzībām iegādāties bezvadu ieraksta mikrofonu komplektu ar raidītāju un uztvērēju. Savukārt kvalitatīvākai domes sēžu norises atspoguļošanai un papildus informācijas attēlošanai, iecerēts iegādāties un uzstādīt profesionāla pielietojuma  displejus. Augstas kvalitātes video pārraidei, videokonferenču nodrošināšanai  plānots iegādāties divas attālināti vadāmas “PanTilt Zoom” tipa profesionālās videokameras ar vienlaicīgu video attēlošanu HDMI, USB un IP straumēšanai. Viss no jauna iegādātais vai papildinātais aprīkojums tiks saintegrēts ar pašvaldības  rīcībā esošo domes sēžu zālē instalēto vadības sistēmas paneli “Cue touchCue-10”, video komutatoru “Extron DTP CrossPoint 82 4K” un “Samsung QM75R” profesionālā pielietojuma displejiem”, skaidro Informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītājs Kārlis Kindzulis. 

Noslēgtais līgums ar SIA “Biroteh” paredz jaunās tehnikas piegādāt divu mēnešu laikā par kopējo summu 28 458 EUR (bez PVN).